کد خبر ۱۲۹۳۴۰ ۴۲۱ بازدید انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
ماجرای دیدار غیررسمی ماندلا با رهبر انقلاب برای نخستین بار منتشر شد؛

تجربه سیاسی آیت اللّه خامنه ای برای پیروزی نلسون ماندلا +عکس نوشته

خاطره‌ای منتشر نشده از دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با نلسون ماندلا رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی در جمع اصحاب تاریخ را می‌خوانید.

ماجرای دیدار غیر رسمی ماندلا با رهبر انقلاب که تا کنون منتشر نشده است +عکسنوشتهبه گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از دیدارهای خود در جمع اصحاب تاریخ به بیان نکاتی جالب و مهم از تاریخ پرداختند و در این میان خاطره‌ای از دیدار با نلسون ماندلا رئیس جمهور فقید و سابق آفریقای جنوبی و رهبر مبارزه آپارتاید این کشور اشاره کردند که در ادامه آن را می‌خوانید.

این ماجرا توسط دکتر موسی نجفی اینگونه روایت شده است:

پنجشنبه شب مورخ ۲۷ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء با جمعی از اصحاب تاریخ خدمت رهبر عزیز رسیدیم؛ ایشان ضمن بیان نکاتی در مورد تاریخ به ناگاه برای مثال خاطره را از دیدار با ماندلا بیان نمودند:

«در دوران ریاست جمهوری در سفری که به آفریقا رفته بودم، یک نفر از طرف من به آفریقای جنوبی رفت تا ضمن کسب اطلاع از احوال نلسون ماندلا برای رفع مشکل زندان ایشان نیز تلاش نمایم.

چندی بعد ماندلا از زندان آزاد شد و در اینجا و همین اتاق با من دیدار کرد. البته ملاقات دیپلماتیک و رسمی نبود، ما در دوران اسارتش برای آزادی او تلاش کرده‌ایم برای تشکر آمده‌ بود. در این دیدار من به او گفتم علت موفقیت امام در پیروزی انقلاب اسلامی ایران این بود که امام این توده‌های مردم را به کف خیابان‌ها کشاند ماندلا این مطلب امام را شنید.

بعدا به کشورش بازگشت و چند ماه بعد خبر راهپیمایی‌های مردمی در کف خیابان‌های آفریقا به ما رسید و پیدا بود آن مطلب که از نحوه مبارزه امام گفتیم در او تاثیر زیادی گذاشته و الگوی مبارزاتی وی شده است. این یک نمونه از عظمت و تاثیرگذاری جهانی این انقلاب است.»

ماجرای دیدار غیر رسمی ماندلا با رهبر انقلاب که تا حالا منتشر نشده است +عکسنوشته

بیشتر بخوانید: «عقلانیت» نجات‌بخش انقلاب اسلامی از فتنه دشمنان +فیلم