اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۶۳۹۴ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸

  پنجشنبه بازار محبوب در بندپی شرقی بابل +تصاویر

  گلوگاه یا "گلیا" در 35 کیلومتری شهر بابل قرار دارد و این شهر 7 هزار نفری از سالیان دور مرکز داد و ستد روستائیان بیشمار منطقه بندپی شرقی شناخته می‌شد و اما امروزه مرکز مهم اقتصاد به‌شمار می‌آید.

  به گزارش راه شلمچه از بابل، بازارهای محلی که برای هر روز هفته شناخته شدند در مازندران به سالیان دور باز می‌گردد و این بازارها محصولات و مایحتاج زندگی مردم را بدون واسطه و با قیمت واقعی عرضه می‌کنند. بازارهای محلی مازندران برای هر روز هفته نامگذاری شده است و هر بازار هم تقریبا متفاوت از دیگر بازار است.

  شنبه بازار، یکشنبه بازار، دوشنبه بازار، سه شنبه بازار، چهارشنبه بازار، پنجشنبه بازار و جمعه بازار تقریبا در همه شهرهای شمالی برقرر است و این بازارها نقش به‌سزایی در اقتصاد هر منطقه دارد.

  پنجشنبه بازار گلوگاه

  این بازار محلی برای عرضه مستقیم محصولات روستایی و شهرنشینان است که صبح زود هر پنجشنبه بساط دست‌فروشان چیده می‌شود تا پذیرای مشتریانی که از نقاط مختلف به این بازار می‌آیند، باشند.

  پنجشنبه بازار گلوگاه انواع میوه‌ها، صیفی جات محلی، مرغ، خروس، غاز، اردک محلی، ماست، شیر، پنیر و عسل محلی، میوه‌های جنگلی، ماهی، انواع صنایع دستی بومی و مایحتاج روزه مره مردم در این بازار پرطرفدار عرضه می‌شود که مشتریان این بازار حتی از مرکز شهر بابل و روستاهای دور می‌آیند که ضمن اینکه خرید می‌کنند در واقع از دیدن طبیعت زیبای این شهر بی نصیب نمی‌مانند.

  اگرچه بازار محلی گلوگاه حسن‌های بسیاری برای مردم منطقه دارد اما مشکلاتی را هم با خودش به همراه دارد و آنهم معضل ترافیک برای ساکنان شهر گلوگاه است که صبح تا ظهر پنجشنبه بسیار آزار دهنده است و از آنجایی‌که خیابان منتهی به پنجشنبه بازار تردد روستانشینان بیشمار منطقه فیروزجاه و شیخ موسی می‌باشد گاها باعث ترافیک چندساعته می‌شود و در نوع خود بی‌سابقه است.

  کاظم زاده یکی از اعضای شورای شهر گلوگاه می‌گوید: یکی از راه‌هایی که باعث کاهش ترافیک در این مسیر می‌شود با حضور حداقل دو پرسنل راهور است که درخواست را قبلا دادیم و حتی ساختمان مجهزی با همه امکانات برای اسقرار راهور ساخته شده اما مدیریت شهرستان بابل هنوز به درخواست ما پاسخ نداده‌اند و متاسفانه این معضل همگان را کلافه کرد.

  غلام کاظم زاده که نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان بابل نیز می‌باشد در باره شهر گلوگاه گفت: این شهر بیش از 7 هزارنفر جمعیت دارد و از آنجایی‌که شهر دیگری به این نام در شرق مازندران به نام گلوگاه شناخته شده‌است ما آمدیم نام "گلیا" را به جای گلوگاه گذاشتیم تا این تشابه اسمی را برطرف کنیم البته در زبان محلی همان گلیا شناخته می‌شود.

  وی ادامه داد: گلوگاه از همه امکانات شهری نیز برخوردار است و بیشترین امکاناتی که برای این شهر و همه شهرهای تازه تاسیس شده در زمان مجلس هشتم بوده است که حقیقتا دکتر کریمی فیروزجایی نماینده دوره هشتم مجلس زحمات زیادی کشیدند.

  اخبار مرتبط :
   0
   احمدزاده ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸

   شورای شهر و شهرداری گلیا آیا معضل ترافیک روز پنجشنبه گلیا را حل کردند؟ این همه ترافیک و شلوغی ما نمیتوانیم به خانه برویم

   پاسخ