اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۷۲۰۶ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۲
  دکتر حسن‌نتاج؛

  دانشگاه مبدا تحولات

  ظلم ،استبداد، استثمار، اجزایی از جامعه جهانی امروز ما شده اند. جامعه ای که این میراث را از گذشتگان خود به ارث برده و اگر تلاش برای اصلاح آن صورت نپذیرد ،برای نسل های آینده نیز به میراث خواهد گذاشت.

  راه شلمچه- حسن حسن‌نتاج صلحدار: نهال انقلاب اسلامی از ابتدا با حضور دانشجویان پایه گذاری و با خون این جوانان آبیاری شده است.اساس شکل گیری این انقلاب و کاشت این نهال بر درستی و مقابله با ظلم و استبداد و دیگر رذایل اخلاقی،سیاسی و اجتماعی نهادینه شده است تا فضا را برای رشد دنیایی و معنوی نوع بشر مساعد سازد.
  در گذر زمان این نظام حکومتی موفقیت ها و پیروزهای بسیاری داشته و در مقابل نیز هزینه ها و چالش های بسیاری را نیز به جان خریده است. برای بالنده کردن هرچه بیشتر این جامعه کما فی السابق نیاز به جان فشانی ها و از خودگذشتگی ها بسیاری است.
  دانشگاه نماد پیشرویی از جامعه خویش است و دانشگاهی که بالنده و فعال باشد جامعه خود را تا اوج خواهد برد. #دانشجو به عنوان اصلی ترین عنصر دانشگاهی بزرگترین ماموریت را بر دوش خود می کشد و در این میان دانشجوی انقلابی پرچم دار حرکت در این مسیر است.
  دانشجو باید با داشتن عزت نفس، خودباوری، تفکر پویا، خلاقیت، نواوری و با ایمان به خدا بیش از پیش برای توسعه و تعالی جامعه خویش فعالیت کند زیرا که جامعه ایرانی با همه سابقه فرهنگی و تاریخی اش به این شریان حیاتی خود یعنی دانشجو نیاز دارد.
  انقلاب اسلامی همواره پیشرفت توسعه و موفقیت های خود را در تمامی برهه های انقلاب، جنگ و حتی بعد از جنگ را مدیون جامعه دانشجویی بوده و هست و اکنون در برهه ای از تاریخ قرار گرفته ایم که حضور هوشیارانه دانشجویان و دانشگاهیان ، همچون 16 آذر 1332 ،در جهت بیداری کل جامعه، به شدت احساس نیاز میگردد.

  اخبار مرتبط :