اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۸۷۷۹ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱

  برنامه باند تحریرالشام برای سیطره بر «اریحا» و «جبل الزاویه» در ادلب

  گروه تروریستی هیئت تحریر الشام که بخش اصلی آن از اعضای جبهه النصره تشکیل شده است، طی ساعات آینده حمله به شهر اریحا واقع در جنوب ادلب و منطقه «جبل الزاویه» واقع در شرق ادلب را آغاز خواهد کرد.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم، باند تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) بعد از غنایم بسیاری که از الزنکی گرفت، سیطره کامل خود را بر ریف غربی و جنوبی استان حلب تثبیت کرد و حالا برای سیطره بر جنوب و شرق ادلب آماده می‌شود.

                                                                                                          نمونه‌ای تانک‌های الزنکی که توسط تحریر الشام مصادره شد.

  باند تروریستی تحریر الشام هفته گذشته به کار گروه تروریستی حرکة نور الدین الزنکی پایان داد که فرآیند انجام این عملیات در گزارشی تشریح شده بود. تنها یک روز بعد از سیطره بر عنجاره، النصره منطقه دیرسمعان را نیز تصرف کرد تا به این ترتیب به صورت رسمی مرزهای میان قلمرو ادلب و مناطق غصن الزیتون (عفرین) را در اختیار بگیرد.


  با سیطره تحریرالشام بر دیرسمعان و قلعه آن، این باند تروریستی در مرزهای قلمرو غصن الزیتون (عفرین) مستقر شد.

  دو روز بعد از سیطره بر عنجاره و یک روز پس از تصرف دیرسمعان، نوبت به بزرگ‌ترین شهر حومه غربی استان حلب رسید. در گزارش مربوط به پایان عمر گروه تروریستی تکفیری حرکة نور الدین الزنکی، درباره شهر «اتارب» یادآوری شد: «در غرب استان حلب، "اتارب" بزرگ‌ترین شهر است که پایگاه سنتی تروریست‌های ارتش آزاد بوده و طی توافقی از سه سال قبل، منطقه موسوم به "حیال" محسوب می‌شود. طبق این توافق، چهره‌های متنفذ محلی تعهد داده‌اند که از این شهر هیچ عملیاتی علیه جیش الفتح (و بعدها «احرار الشام» و «تحریر الشام») انجام نداده و در مقابل، گروه‌های تروریستی سلفی جهادی وارد این شهر نشوند.»

                                                با تصرف اتارب توسط تحریر الشام، تروریست‌های ارتش آزاد به صورت دسته جمعی شهر خود را به مقصد عفرین ترک کردند!

  با این حال تحریر الشام بعد از  تصرف کامل مناطق تحت تصرف الزنکی، سراغ اتارب آمد و با نقض تمام تعهدات و توافقات پیشین، این شهر را بعد از یک روز گلوله‌باران سنگین به سیطره خود درآورد. پس از تصرف اتارب، حدود سه هزار نفر از اهالی این شهر شامل 1000 مسلح وابسته به ارتش آزاد (گروه‌های تروریستی «ثوار الشام» و «بیارق الاسلام») به صورت داوطلبانه به «عفرین» مهاجرت کردند.

  بعد از تثبیت سیطره تحریر الشام بر سرتاسر بخش غربی و جنوبی استان حلب، حالا این باند تروریستی اسب خود را زین کرده تا دو قطب اصلی رقیب خود را تصرف کند. شهر «اریحا» به عنوان بزرگ‌ترین شهر بخش جنوبی استان ادلب، در فاصله 13 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و در جریان درگیری‌های تابستان گذشته میان تحریر الشام و الزنکی، توسط گروه تروریستی «احرار الشام» اشغال شد.

  منطقه جبل الزاویه نیز پایگاه سنتی گروه تروریستی «صقور الشام» محسوب می‌شود. جبل الزاویه به مرکزیت «معرة النعمان» نخستین منطقه در سرتاسر کشور سوریه است که در 25 دسامبر 2011 از سیطره ارتش سوریه و دولت مرکزی خارج شد و به اشغال گروه‌های تروریستی درآمد. از سال 2013 و با تقویت گروه‌های تکفیری در ادلب، جبهه النصره چند بار به معرة النعمان حمله و حتی کار چند گروه تروریستی مانند «جبهه ثوار»، «الفرقة الوسطی» و «الفرقة 13» را یکسره کرد؛ اما هیچ گاه نتوانست موقعیت خود را در شهر معرة النعمان تثبیت کند! در کل استان ادلب نیز همواره مرکز اصلی تجمعات مردمی علیه النصره شهر معرة النعمان بوده است.

  باید دید تحریر الشام به راحتی می‌تواند این دو شهر را نیز تصرف کند یا گروه‌های تروریستی احرار الشام و صقور الشام به صورت جدی با برابر تروریست‌های تحریرالشام می‌جنگند؟

  برچسب ها :حمله تروریستی