اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۸۸۳۰ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۹

  واعظی:‌ دولت حق دارد از اسماعیل بخشی شکایت کند/واکنش به شایعه استعفای ظریف

  رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور با رد ادعای اسماعیل بخشی گفت: قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود
  - اخبار سیاسی -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور درخصوص ادعای اخیر اسماعیل بخشی مبنی بر شکنجه و بدرفتاری با وی در زندان گفت: براساس دستور هفته پیش رئیس‌جمهور وزیر اطلاعات هیئتی را به استان خوزستان فرستاد و از همه بخشهای ذیربط بررسی به عمل آمد. امروز وزیر اطلاعات گزارش خود را به دولت ارائه کرد. در این بررسی‌ها حتی با خود با اسماعیل بخشی هم صبحت شده است.

  وی افزود:‌  آنچه اسماعیل بخشی اظهار کرد به هیچ وجه درست نبود  و در این زمنیه کار تبلیغاتی انجام شده است. قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود و قوه قضاییه نیز بررسی می‌کند. این موضوع برای رئیس جمهور خیلی مهم بود که دستور رسیدگی دادند، اما نمی‌شود که همین طور بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سوال برود.

  رئیس دفتر روحانی درباه شایعات استفعای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار داشت: آقای ظریف یکی از وزیران خارجه بسیار موفق ما از اول انقلاب است. وی فردی بسیار متخصص، مذاکره کننده خوب، متدین و میهن‌پرست است. همه ما تعبیراتی که رهبری نسبت به ایشان داشتند را شنیده‌ایم.  فکر می‌کنم در این موقعیت که دشمن این گونه به کشور هجوم می‌آورد حتما یک وزیر خارجه مقتدر را باید حمایت کنیم.

  به گفته واعظی دولت از شخص رئیس‌جمهور تا اعضای هیات دولت با صورت جدی از آقای دکتر ظریف حمایت می‌کند و شایعاتی که این روز ها در خصوص وی وجود دارد به هیچ عنوان صحت ندارد، ظریف با قدرت در حال کار کردن است و شبانه روز ندارد. با همه وجود چه در تهران و چه در سفر و ماموریت در کشورهای مختلف با جدیت کار می‌کند و جز و افراد نزدیک به رئیس‌جمهور است.

  وی گفت: برخی اتاق‌های فکر تشکیل شد و افرادی را بی‌جهت در لیست می‌آورند که اینها می‌خواهند برای ١4