اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۹۵۴۰ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰
  جانشین اسبق سپاه نینوای استان گلستان؛

  امام روح امید را در بین جامعه مستضعفین و مسلمین جهان دمید

  حسین کریمی‌اول در نشست گفتمان انقلاب اسلامی گفت: امام روح امید را در بین جامعه مستضعفین و مسلمین جهان دمید.

  به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، دکتر کریمی‌اول در سومین نشست گفتمان انقلاب اسلامی  که در حسینیه انقلاب اسلامی گنبد کاووس برگزار شد گفت: مهمترین تهدیدی که انقلاب اسلامی را به چالش می کشاند جنگ نرم  است.

  جانشین اسبق سپاه نینوای استان گلستان در ادامه افزود: دشمن امروز می خواهد با فکر و اندیشه نفوذیهای داخلی خود ما را استحاله کند.

   وی درادامه گفت: انقلاب اسلامی قدرت نرم اسلام را که برگرفته از قرآن و پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بود را احیا کرد.

   این استاد دانشگاه در خصوص جذابیت حضرت امام خمینی(ره) نیز چنین بیان داشت: جذابیت  سخنان امام(ره) توده های پراکنده جامعه را دور هم جمع کرد. امام آنقدر قدرت بسیج کنندگی داشت که توانست توده های پراکنده را با آن همه تسلط ساواک دور هم جمع کند. امام (ره)اول انقلاب درونی را در افراد ایجاد کرد و درواقع انقلاب کردیم که خودمان تغییر کنیم.

   

  وی در ادامه نشانه های قدرت نرم در اهداف انقلاب اسلامی را  سه بخش بیان داشت و گفت: الهام بخشی اولین بخش است ، میشل فوکو در این خصوص چنین می

  گوید: انقلاب اسلامی  به یک جهان بی روح، روح دمید. امام روح امید را در بین جامعه مستضعفین و مسلمین جهان دمید.

   

  کریمی اول دومین نشانه ی قدرت نرم رامعنویت گرایی اندیشه امام دانست و گفت: امام (ره) حرکتش بر مبنای حرکت الهی و معنویت یعنی تحول معنوی در انسانها بود و با همین روح و بعد معنوی بود که  رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس جنگیدن ایشان سومین نشانه را کارکردهای انقلاب اسلامی دانست ودر ادامه گفت: یکی از این کار کردهای انقلاب اسلامی عرصع دانش است. داشتن علم و دانش میتواند کاری کند که شما در دنیا بدرخشید.

   

  وی در پایان گفت هدف انقلاب اسلامی این بود که حکومت های دنیا را بیدار کند که امروز بیداری اسلامی و بهار اسلامی نمونه اس از آن به شمار می رود.

   

   

  اخبار مرتبط :