اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۹۶۳۴ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶

  برنامه‌های انجمن جانبازان نخاعی در چهل سالگی پیروزی انقلاب

  مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان گفت: اجرای طرح «دیدار طلایه داران ایثار»، طرح «یادیاران» و «جشنواره ورزشی جانبازان» از جمله طرح‌های انجمن جانبازان نخاعی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است.
  - اخبار فرهنگی -

  مهدی اسدزاده، مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت:  مقام معظم رهبری فرمودند دهه فجر امسال از حساسیت خاصی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه‌ای بشود. به همین دلیل ما برنامه‌های ویژه‌ای برای دهه فجر چهلمین سال پیروی انقلاب تدارک دیده‌ایم. انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان از آبان ماه مصوبه‌ای را در هیأت مدیره تصویب کرد و آن هم تشکیل ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بود. 12 نفر از آبان ماه در این ستاد فعالیت داشته و تشکیل جلسه داده‌اند. نتیجه این جلسات طرح‌هایی برای دهه فجر امسال است.

  وی افزود: انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان برنامه تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره) را در روز 11 بهمن ماه 97 از ساعت 11 صبح در مرقد مطهر امام راحل برگزار می‌شود. طبق اطلاع‌رسانی که به جانبازان ویلچری برای شرکت در این برنامه شده است، پیش بینی می‌شود که بالای 100 جانباز ویلچری در این برنامه حضور پیدا کنند و ضمن قرائت فاتحه و زیارت مرقد مطهر، بیانیه انجمن جانبازان نخاعی را قرائت می‌کنند. سپس بعد از برگزار این برنامه، طرح «یادیاران» اجرا خواهد شد که در واقع مراسم غبارروبی و عطر افشانی و اهدای گل به مزار شهدای انقلاب اسلامی است و در همان روز 11 بهمن با حضور جانبازان برگزار می‌شود.

  اسدزاده در ادامه تصریح کرد: طرح «دیدار طلایه داران ایثار» دیگر برنامه انجمن است که در آن دیدار با جانبازان نخاعی دوران انقلاب اسلامی در کل کشور صورت می‌گیرد. این برنامه با همکاری اداره کل مددکاری بنیاد شهید انجام خواهد شد.  18 جانباز نخاعی در سراسر کشور داریم که در دوران مبارزات انقلابی مجروح شده‌اند. دیدار مدیران کل استانی بنیاد هر شهر به همراه جانبازان نخاعی از این جانبازان در طول دهه فجر امسال صورت می‌گیرد.

  انتخاب مسئول کمیته بانوان جانباز در انجمن جانبازان نخاعیجزئیات برگزاری نهمین مجمع عمومی انجمن جانبازان نخاعیفردا؛ برگزاری مسابقات ورزشی ویژه جانبازان نخاعی

   

  وی با اشاره به طرح دیگر ستاد برای دهه فجر گفت: همایش پیاده روی خانوادگی با حضور جانبازان نخاعی استان تهران و خانواده‌های آنان در روز 19 بهمن ماه برگزار می‌شود. طبق هماهنگی با ریاست دانشگاه امام حسین(ع)، سردار فضلی همکاری ویژه برای برگزاری به بهترین نحو این برنامه داشته است. این برنامه از ساعت 9 صبح با حضور بیش از 100 جانباز نخاعی به همراه خانواده‌ةایشان که جمعیتی در حدود 300 نفر خواهد شد، در زمین صبحگاه دانشگاه امام حسین(ع) مسافتی دو کیلومتری را می‌پیمایند. این زمین صبحگاه که هر سال میزبان رهبر معظم انقلاب برای اجرای برنامه اهدای سردوشی است، محل برگزاری این برنامه است و سپس خانواده‌ها در مجموعه ورزشی دانشگاه، مسابقات دارت، تیرو کمان و... خواهند داشت و تلاش است تا برنامه ورزشی مفرحی برای خانواده‌ها برگزار شود.

  مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان با شااره به جشنوارهای ورزشی انجمن گفت: جشنواره ورزشی استانی دیگر طرح ویژه برای ایام دهه فجر امسال است که استان‌ةای مختلف پیگیر برگزاری این مسابقات در استان‌ةا و اعلام نفرات برتر برای شرکت در مرحله کشوری هستند. جشنواره ورزشی استان تهران در روز چهارم بهمن ماه 97 برگزاتر شد و حدود 80 جانباز نخاعی در 5 رشته ورزشی تنیس روی میز، تیراندازی، شطرنج، فوتبال دستی و دارتشرکت کردند و نفرات برتر آن به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

  وی افزود: جشنواره مسابقات ورزشی جانبازان نخاعی کشور از 13 تا 17 بهمن ماه در استان مازندران و در شهرستان رامسر برگزار می‌شود. این مسابقات در سه رشته فوتبال دستی، تنیس روی میز و دارت برپا می‌شود و تمامی برگزیدگان استانی که به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند در این دوره با هم رقابت می‌کنند. و پیش بینی می‌شود بالای 200 جانباز نخاعی از سراسر کشور در کنار جانبازان شیمیایی و جانبازان اعصاب و روان در این دوره مسابقات حضور خواهند داشت. همچنین تلاش شده است با همکاری اداره کل تربیت بدنی بنیاد شهید برنامه‌های فرهنگی مانند شب خاطره گویی و مسابقات کتابخوانی در این جشنواره برقرار باشد.

  اسدزاده با اشاره به برنامه دیگر انجمن جانبازان نخاعی برای دهه فجر امسال گفت: مسابقات کتابخوانی در سطح کشوری در دهه فجر برگزار می‌شود. این برنامه که برای دومین سال پیاپی  اجرا می‌شود، مسابقه از کتاب «انتخاب صالحان» را در نظر گرفته که حاوی توصیفات رهبری در مورد امام راحل است. این مسابقه به صورت پیامکی و برای کل خانواده جانبازان نخاعی تدارک دیده شده و از 12 تا 22 بهمن هر روز یک سوال پرسیده می‌شود.

  وی در ادامه به برنامه‌هایی اشاره کرد که برای نخستین بار در سطح کشور برگزار می‌شوند و گفت: مسابقات خاطره گویی برای نخستین بار اجرا می‌شود. این مسابقات به صورت صوتی و در فضای مجازی به رقابت گذاشته می‌شود به نحوی که جانبازان نخاعی خاطرات خود از دوران انقلاب و راهپیمایی‌های 22 بهمن را به صورت صوت دو و نیم دقیقه‌ای ارسال می‌کنند و در پایان زمان اجرای آن به 12 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود. همچنین مسابقه بهترین عکس نیز برای نخستین بار در سطح کشوری برزگرا می‌شود. این مسابقات ویژه عکس‌های راهپیمایی 22 بهمن 97 است و جانبازان با عکس‌هایی که در جریان راهپیمایی می‌گیرند طبق شرایط خاص مسابقه  می‌ـوانند در رقابت شرکت کنند و نهایتا به 12 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود.

  مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان در ادامه تصریح کرد: برنامه دیگر ستاد، گسترش جایگاه ویژه جانبازان و خانواده‌های آنان در مسیر راهپیمایی 22 بهمن است. انجمن با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی جایگاهی را هر ساله برای جانبازان  در نظر می‌گیرد که محل تجمع و توقف جانبازان ویلچری است. امسال قرار است با نصب داربست این جایگاه گسترش پیدا کرده و برنامه‌های فرهنگی نیز برای آن پیش بینی شده است. جانبازان نخاعی در این جایگاه با اهدای کتاب و گل به شرکت کنندگان در راهپیمایی، چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را تبریک می‌گویند.

  وی در انتها با بیان اینکه ایجاد شور و شعف و شادی در میان جانبازان نخاعی از اهداف ما در این برنامه‌هاست تا با اجرای آن بتوانیم دشمنان انقلاب را مأیوس کنیم، گفت: ایجاد کانالی در شبکه‌های اجتماعی با نام ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تدارک دیده شده که روزانه حاوی 10 تا 15 مطلب با شکل نوشته و عکس از شهدای دوران انقلاب و فرمایشات رهبری و پوسترهایی به مناسبت چهلمین سالگرد خواهد بود تا علاقه مندان بتوانند این مطالب را در فضای مجازی نشر دهند.