اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۹۶۳۹ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱

  پنجمین نشست چهارشنبه های انقلاب اسلامی در گنبدکاووس برگزار شد

  در پنجمین نشست چهارشنبه های انقلاب اسلامی 3 خاطره دیگر ازبرنامه چهل شب چهل خاطره در گنبد کاووس بیان شد.
   به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، در این نشست آقایان حاج رستم جوانمرد ازشاهدین حوادث انقلاب اسلامی و کارمندبازنشسته دادگاه انقلاب گنبد کاووس، حاج عباس دانشمند از انقلابیون و بازاریان و معتمدین شهرستان، عبدالرحمن خزین کارمند بازنشسته هواپیمایی کشور و برادر شهید، سید علی کریمیان از فعالین فرهنگی شهرستان و مشاور فرهنگی و امور کتابخوانی فرماندار گنبدکاووس خاطراتی را از انقلاب اسلامی و دست آوردهای آن بازگو کردند.
   
  ماجرای مارش نظامی که به افتخار پدرومادرشهید نواخته شد
   عبدالرحمن خزین نویسنده برجسته ترکمن در این نشست به خاطره ای از برادر شهیدش پرداخت و گفت: در سال 62 که من در پایگاه کرمان مشغول به خدمت بودم قرار پدر و مادرم برای دیدن ما و برادم که تازه دوران آموزشی اش تمام شده بود به کرمان بیاید همزمان همان روز یکی از مسئولین نظامی نیز قرار بود وارد کرمان شود به همین خاطر گروه موزیک به فرودگاه آمده بود تا استقبال رسمی انجام شود. اما وقتی هواپیما به زمین نشست مشخص شد که بنا به دلایلی آن مسئول از آمدن به کرمان منصرف شده ، به همین خاطر به مسئول گروه موزیک اطلاع دادم که شخصیت مورد نظر نیامده و می توانند بروند و من برای اینکه سن پدر ومادرم بالا بود ازشان خواسته بودم که آخرین نفر از هواپیما پیاده شوند. چند لحظه بعد وقتی برای کمک به پدرو مادرم برای پیاده شدن رفته بودم در حین پیاده شدن ناگهان مسئول گروه موزیک به افتخار پدر و مادرم دستور نواختن داد.
   
   
  پدرم خیلی خوشحال شده بود که اینگونه به خاطر من گروه موزیک امده و به افتخار آنها مارش نظامی نواخته اند. اما واقعیت ماجرا چیز دیگری بود بعد رفتن به منزل هیئتی ا زمسئولین و بچه های سپاه به منزل ما آمدند و خبر شهادت برادرم را دادند. وقتی ساعت شهادت و روز شهادت را گفتن تازه من متوجه شدم اون نواختن مارش نظامی به خاطر من نبوده به خاطر الهامی بوده که به مسئول گروه موزیک شده بوده به خاطر شهادت برادرم در همان ساعتبوده ،این از کرامات برادر شهیدم بود در واقع خداوند آن گروه را برای احترام به پدر و مادر شهید مامور کرده بود.
   خزین در ادامه گفت: به همین مناسبت نام یک خیابان در کرمان را به نام "شهید ترکمن عبدالمجید خزین "نام گذاری نمودند.
   
   
  در ادامه حاج رستم جوانمرد از شاهدین حوادث انقلاب اسلامی در گنبد کاووس گفت: ما در سال 1332 از خراسان به گنبد مهاجرت نمودیم و در طول این مدت تازمان پیروزی انقلاب اسلامی ما اقوام مختلف برادرانه و دوستانه در کنار هم زندگی می کردیم بدون هیچ مشکلی اما در ماجرای انقلاب عده ای از این گروهکها دست به اقدامات تفرقه افکنانه زدند که به حول قوه الهی هرچند حوادث ناگواری رخ داد اما مجددا برادری و وحدت با رهبری حضرت امام(ره) به منطقه برگشت.
   
   
  حاج عباس دانشمند از بازاریان و انقلابیون گنبد کاووس نیزدر این خصوص گفت: وحدت در منطقه گنبد کاووس و اقعا مثال زدنی است علما شیعه و سنی با بیداری و هوشیاری خود توطئه دشمنان را خنثی نمودند به نوعی که وحدت امروز ما در منطقه  و دنیا مثال زدنی است.
   
  در پایان سید علی کریمیان مدیر انجمن دوستداران کتاب و مشاور فرهنگی فرماندار گنبد کاووس در خصوص این نشست گفت: در این چند جلسه که تحت عنوان چهار شنبه های انقلاب اسلامی در گنبد کاووس با موضوع چهل شب چهل خاطره از دست آوردهای انقلاب اسلامی حدود 25 خاطره شفاهی مهمان ها ضبط و ثبت شد.
   
   
  وی در ادامه گفت: تصمیم گرفته ایم انشاء الله با همکاری خود دوستان این چهل خاطره را تحت عنوان یک مجموعه خاطره به چاپ برسانیم
   
  کریمیان در پایان از کلیه فعالین و مبارزین انقلابی که خاطراتی از حوادث و ماجراهای انقلاب دارند خواستند که جهت ثبت خاطراتشان چهارشنبه ها از ساعت 19 تا 21 به دفتر انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس واقع در گنبدکاووس خیابان علوی کوچه بهداشت درب هفتم دفتر انجمن مراجعه نمایند.
  اخبار مرتبط :