اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۹۹۹۴ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲

  قیمت طلا و ارز در روز دوشنبه

  امروز با وجود افزایش ۱۳۸۵ تومانی قیمت هر گرم طلا، به غیر از سکه تمام طرح جدید و سکه یک گرمی، قیمت سایر سکه‌ها رو به کاهش بود. از آن سو بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار را حدود ۴۵۰ تومان نسبت به دیروز افزایش دادند.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در لحظه بازار امروز (ساعت ۱۸) به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان بیش از دیروز) رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۶۵ هزار و ۸۹۷ تومان (۱۳۸۵ تومان بیش از دیروز) قیمت دارد.

  امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهارمیلیون و ۱۰۰ هزار تومان (۴۰۰ هزار تومان کمتر از دیروز) داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان بیشتر از دیروز)، ربع سکه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان (بدون تغییر) و سکه گرمی ۷۵۵ هزار تومان (۵۰۰۰ تومان بیش تر از دیروز) است.

  همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۱۲ دلار رسیده است.

  نرخ خرید دلار بانکی ۴۵۰ تومان افزایش یافت

  بانک مرکزی از نیمه نخست سال جاری به بانک‌ها این مجوز را داد که نسبت به خرید ارز از مردم اقدام کنند، البته این نرخ در ابتدا بسیار پایین‌تر از قیمت بازار آزاد بود، اما به تدریج نرخ خرید ارز در بانک‌ها افزایش یافت، تا جایی که در برخی روزها از بازار آزاد نیز بیشتر شد.

  در همین راستا، بانک‌ها امروز (ساعت ۱۶) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۲۳۳ تومان (۴۴۱ تومان بیش از دیروز) و هر یورو را ۱۲ هزار و ۸۵۵ تومان (۴۸۸ تومان بیش‌تز ار دیروز) از مردم می‌خریدند. هم‌چنین نرخ خرید پوند انگلیس در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۸۵۵ تومان (۷۳۱ تومان بیش‌تر از دیروز) بوده است.

  همچنین نرخ خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانک‌های دولتی تا ساعت ۱۶ امروز ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان (۵۸۰ تومان بالاتر از دیروز) و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان (۶۵۰ تومان بیش‌از دیروز) بوده است. این صرافی‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان (۴۵۰ تومان بالاتر از دیروز) خریده و ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان (۴۵۰ تومان بیش‌تر از دیروز) می‌فروختند.

  علاوه بر این، شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها پرداخت می‌کنند که نرخ این ارز بدون احتساب کارمزد ۱۳ هزار و ۳۶۵ تومان ( ۵۰۷ تومان بیش‌تر از دیروز) است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان (۵۰۰ تومان گران‌تر از دیروز) می‌رسد.

  انتهای پیام