اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۱۰۸ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۱
  با مهمان های ناخوانده چه باید کرد:

  جایگاه مغفول مانده مدیران با سابقه آموزش و پرورش ناحیه دو ساری

  البته که بسیاری از مدیران کل برای حفظ جایگاه و تأمین رضایت همه جریان ها و مسئولین، از انتصاب مدیران شاخص به عنوان مشاور برای اهرمی جهت ترغیب به سکوت آنها استفاده سوء می کنند...

  یکی از مسائلی که در فرهنگ سیاسی و اجتماعی جوامع مورد توجه قرار دارد اهمیت پی بردن به این نکته است که بی‌توجهی به اهداف جمعی و نارسایی‌های گسترده در توجه به مسائل درون سازمانی، از جمله جدی‌ترین مسائل نظری در مدیریت کارآمد کشور است و این میزان رضایتمندی از عملکرد ما است که می تواند کارائی ما را اندازه گیری کند.

   

  به گزارش راه شلمچه، زبده ترین کارشناسان و نظریه پردازان علم مدیریت، مدیریت را بطور همزمان در سه قالب فن و هنر و حرفه نگریسته و بر این اعتقادند که مدیران باید از ویژگی های بارزی همچون شایستگی، خلاقیت و قدرت انطباق موضوع و موقعیت برخوردار بوده و فراتر از تقلید و تلقین، ابتکار عمل را در دست داشته و بهترین انتخاب و یا انتصابات را انجام دهند اما آیا این منشور شاخص در آموزش و پرورش مازندران به درستی انجام شده است.

   

  به دنبال انتشار سلسله گزارشاتی پیرامون مسائل پشت پرده انتصاب مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری از سوی برخی از رسانه های مازندران و رصد میدانی تیم رسانه ای راه شلمچه در استان، بسیاری از کارشناسان اهل فن بر این باورند که مدیرکل آموزش و پرورش مازندران هیچ شناختی از مدیران کارآمد ناحیه دو ندارد و بر اساس معیارهایی خارج از ارزیابی کمی و کیفی، انتصابی فرمایشی داشته است.

   

  متأسفانه این رویکرد نشان می دهد شماری از مدیران با الگوبرداری از شیوه مدیریت ماکیاولیستی برطبق این شیوه مدیریتی عمل می کنند و برای حفظ میز و منصب خود تمامی اخلاقیات حرفه ای را زیر پا گذاشته و برای بقای خود به هر قیمتی، توانمندی ترین مدیران حوزه استحفاظی را نادیده و تن به انتصابات دستوری می دهند.

   

  در حالی که طی نظرسنجی صورت گرفته بین بسیاری از معلمان و کارشناسان حوزه آموزش و پرورش ، به نام هایی همچون سرکار خانم بزار مدیر دبستان نزهت با ۲۵سا ل سا بقه ی درخشان، خانم خورشیدی مدیر دبیرستان تیز هوشان با ۲۷سال سابقه، خانم  حسنی مدیر شریف آباد با ۲۵ سال سابقه و سرکارخانم ملیحه لطفی با تحصیلات فوق لیسانس و بیش از 25 سال سابقه درخشان و کارنامه ای منحصر به فرد می رسیم که هر یک از آنها می توانند در حد مدیریت کل آموزش و پرورش مازندران و حتی استان های دیگر ایفای وظیفه کنند اما امروز باید پرسید آنها در کدام مناصب هستند و آیا مسئولیت های فعلی در خور جایگاه و سال ها تجربه ارزنده مدیریتی آنها است؟

   نتیجه تصویری برای کلاس مدارس دخترانه در ساری

  وقتی به سوألات متعدد افکار عمومی در شهرستان ساری می رسیم موضوعات قابل تعجبی برای آنها وجود دارد که جای فعال ترین مدیران در حیطه جلب مشارکت مردمی آموزش و پرورش مرکز استان در این سیستم کجاست؟

   

  چرا باید مربی تشکّل فرزانگان که توانست به شیوه های نوین تربیتی دانش آموزان دست یابد و در ارزیابی های صورت گرفته به ارتقاء شغلی رسیده و البته سابقه تدریس وی را معلمان ناحیه دو ساری در دوره ضمن خدمت سال های 94 و 95 از یاد نخواهند برد در حلقه مدیریتی آموزش و پرورش نامشخص و غیرملموس باشد؟!

   

  وقتی مدیری بنابر کارآمدی و توانمندی اش عضو هیأت اجرایی ریاست جمهوری و مجلس بوده، ایفای مسئولیت های مهم در حوزه آموزش و پرورش برای وی مسئولیت سهلی به شمار می آید حال آنکه اگر این مدیر سابقه عضویت در کمیته بهبود مدیریت و دبیر برگزیده فراخوان پروژه مهر را دارا باشد آیا این موفقیت ها و معیارهای شاخص برای ایفای مسئولیت های کلان به آنها کافی نیست؟!...

   

  به هر سو در سلسله گزارشات بعدی اشاره موردی به کارنامه بسیاری از مدیران آموزش و پرورش ناحیه دو ساری خواهیم داشت و بی شک شما مخاطبان و مردم و البته قشر زحمتکش فرهنگیان بهترین قضاوت کنندگان انتصابات مدیرانی هستند که در پستوی سیاست زدگی ها بر میز قدرت و شهرت تکیه زده اند و البته که عمر این فرآیند کوتاه است ...

   

  راه شلمچه حق مدیران آموزش و پرورش مازندران و شهرستان ساری را در قبال هرگونه اظهار نظر و یا جوابیه محفوظ می داند و بر اساس اخلاق حرفه ای آن را در همین رسانه منتشر خواهد کرد