اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۱۴۸ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰
  سردار اکبرنژاد در یادواره شهدای شهیدآباد بابل:

  ایمان رزمنده‌ها در دوران دفاع مقدس بر همه تجهیزات دشمن پیروز شد

  بیست‌و‌ششمین یادواره 33 شهید روستای شهیدآباد بابل شب پنجشنبه 18 بهمن برگزار شد.

  به گزارش راه شلمچه از بابل، در این مراسم سردار علی اکبرنژاد یکی از فرماندهان نام آشنای لشکر 25 کربلای مازندران در ایام دفاع مقدس با ذکر خاطره‌ای گفت: در یکی از عملیات دوران دفاع مقدس و  در گرمای بیش از 60 درجه خوزستان بچه‌های این روستا هم حضور داشتند در سه‌راهی قرارگاه چند جنازه‌ای را دیدم که مچ دست‌شان بسته بود و بدن‌ها مثله شده بود که با دیدن این جنازه‌ها احساس کردم از نیروی‌های ما هستند و یکی فرماندهان عراقی که به اسارت ما درآمده بود سوال کردم این‌ها چرا به این روز درآمدند؟ گفت وقتی بعثی‌ها آنها را به اسارت گرفته بودند از آنها خواستند تا به امام و انقلاب توهین کنند این رزمنده‌ها امتنا کردند و در مقابل خواسته‌های دشمن استقامت کردند و فرمانده عراقی دستور داد تانک60 تنی آوردند و از روی رزمنده‌های دست بسته عبور کرد و دست و پای آنها را قطع کرد و بدن‌شان را قطعه قطعه کردند و در آن گرمای مردادماه به یکباره ذهنم رفت به کربلا و گفتم السلام علیک یااباعبدالله الحسین و این مثله شدن بدن رزمنده‌ها با این تانک بازی صدامیان کافر را با واقعه کربلا مقایسه کردم وگفتم قربان امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفای او برم. امروز می‌گویم بچه‌های شما مردم عزیز اینگونه استقامت کردند.

  وی گفت: ما در طول جنگ تحمیلی هشت ساله واقعا با دستان خالی جلوی دشمنان ایستادیم و اینکه می‌گویم دست خالی یعنی همه تجهیزات یک رزمنده حداقل ترین بوده اما چرا با همه امکانات مدرن دشمن مقاومت کردیم بخاطر ایمان رزمندگان بوده است.

  فرمانده خط‌شکن هشت سال دفاع مقدس با اشاره به شیطنت‌های دشمن در عصر حاضر گفت: امروز دشمن باهمه امکانات و تجهیزات بسیاری که در اختیار دارد و با تمان توانی که دارد با شما مبارزه می‌کند و هدف آنها جلوی ایران اسلامی را بگیرد تا باعث شود بیداری کشورها اتفاق نیافتد.

  اشاره می‌شود این مراسم با مداحی و پخش کلیپ در باره شهدای شهیدآباد خاتمه یافت.