اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۱۶۴ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵

  فعال شدن 1300 پایگاه هلال احمر با افزایش مسافرت‌های برون‌شهری

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از فعال شدن یک هزار و 300 پایگاه امداد و نجات به خاطر تعطیلات پیش‌رو و افزایش مسافرت‌های برون‌شهری خبر داد و گفت: از میان این پایگاه‌های در سطح کشور، مسافران امکان استراحت در 557 پایگاه را دارند.
  - اخبار اجتماعی -

  مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افزایش ترافیک جاده‌ای به دنبال تعطیلات پیش‌رو اظهار کرد: یک هزار و 300 پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور را فعال کرده‌ایم و به مسافران توصیه می‌کنیم هر جا دچار مشکل شدند، با شماره 112 تماس بگیرند تا امدادگران هلال احمر در نزدیک‌ترین پایگاه‌ جاده‌ای به کمک‌شان بیایند.

  این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر افزود: از یک هزار و 300 پایگاه فعال شده، 557 پایگاه امکان استراحت دارد بنابراین هموطنان‌مان هر گاه در میانه مسافرت احساس خستگی و خواب‌آلودگی کردند، می‌توانند به پایگاه‌های هلال احمر مراجعه و ساعتی را در آنجا استراحت کنند.

  سلیمی همچنین به مسافران تعطیلات پیش‌رو که با خودرو شخصی مبادرت به مسافرت می‌کنند، توصیه کرد بی‌گدار به جاده نزنند و پیش از عزیمت، از وضعیت آب و هوا آگاه شوند و ضمن به همراه داشتن وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ برای مناطق کوهستانی، اقلام غذایی همچون خرما به همراه داشته باشند.

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای هفته آینده مبنی بر وقوع برف و باران گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، تقریباً کل کشور را سامانه بارشی جدید در بر می‌گیرد که امیدواریم این بارش‌ها منجر به وقوع سیل و آبگرفتگی نشود البته در صورت وقوع سیل یا برف و کولاک، امدادگران هلال احمر مانند روزها و هفته‌های گذشته، برای امدادرسانی آماده هستند.

  سلیمی با اشاره به سیل و آبگرفتگی هفته گذشته در خوزستان تصریح کرد: مشکل برخی مناطق خوزستان، بحث سیل‌بندها بود که خوشبختانه ترمیم شد و امیدواریم در صورت بارش باران در روزهای آینده، سیل‌بندها مستحکم باشند و نشکنند.

  هشدار هلال احمر به سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های غربی/ تخلیه اضطراری مناطق در معرض خطرتداوم "ابهامات اقتصادی هلال احمر" و فرار از مواجهه با خبرنگارانافزایش 10برابری بودجه جمعیت هلال احمر/ رشد 600میلیاردی بودجه کمیته امدادفعالیتهاى اقتصادى عمده در جمعیت هلال احمر موقتاً متوقف شدداروخانه‌های تک نسخه‌ای و مرکزی هلال احمر ادغام می‌شوند