اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۱۹۱ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹

  مردم سیستان و بلوچستان آماده آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها باشند

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار داد: با توجه به پیش‌بینی آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در سیستان و بلوچستان، مردم و مسئولان تمهیدات لازم را بیندیشند.
  - اخبار استانها -

  علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: با تقویت جریانات گرم و مرطوب دریا به خشکی و تشدید فعالیت سامانه بارشی از یکشنبه تا چهارشنبه  هفته جاری رگبار و رعد و برق و وزش باد در سطح استان خواهیم داشت.

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: در پی فعالیت این سامانه روز یکشنبه جنوب استان(جنوب ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، فنوج و قصرقند) رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه ای رخ می‌دهد.

  وی اضافه کرد: روز دوشنبه جنوب، نواحی مرکزی و شمال استان رگبار و رعد و برق، تندباد لحظه ای همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی انتظار می رود.

  بارش برف در جاده‌های 8 استانامروز و فردا "بارش برف و باران" اکثر استان‌های کشور را دربر می‌گیردبارش مجدد برف پاکستان را سفید پوش کرد+ تصاویر

  ملاشاهی ادامه داد: برای روز سه شنبه در سطح  استان رگبار و رعد و برق، تگرگ و تند باد لحظه ای  همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی می‌شود همچنین شدت بارش ها بیشتر بوده و در ارتفاعات جنوبی و مرکزی استان رگبار و رعد و برق سنگین  انتظار می‌رود.

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برای چهارشنبه در سواحل، جنوب شرق و برخی نقاط جنوب استان رگبار باران و رعد و برق دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: از یکشنبه تا چهارشنبه در نوار غربی، نواحی مرکزی و نوار شرقی  استان وزش باد از سمت جنوب خواهد بود که شدت وزش باد در روز سه شنبه بوده و سرعت باد بین 60 تا 80 گاهی بیش از 90 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که در برخی  محورهای مواصلاتی به ویژه زاهدان- بم و ایرانشهر-بم سبب گرد و خاک، کاهش دید و اختلال در تردد جاده ای، ریلی و هوایی خواهد شد.

  وی اظهار داشت: از اواسط دوشنبه تا چهارشنبه روی دریا وزش باد نسبتاً شدید و دریا مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.