اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۲۶۹ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۴
  امام جمعه قیدار:

  کاندیدایی که با دروغ و تزویر رأی جمع کند، به درد مجلس انقلابی نمی‎خورد

  امام جمعه قیدار گفت: کسی که با پول و فریب و تزویر و نفاق رأی جمع کند به درد نظام و مجلس انقلابی نمی‌خورد.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام سید علی طالبی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قیدار با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در دین مبین اسلام اظهار کرد: هر یک از اعضای خانواده وظایفی نسبت به هم دارند که موظف به انجام آن هستند.

  وی با اشاره به اینکه از وظایف مهم شوهر توجه به نیازهای زن و فرزندان و تامین رفاه و آسایش اعضای خانواده است، افزود: مردم باید تلاش کند، حداکثر میزان راحتی و گشایش را در زندگی خانوادگی ایجاد کند.

  امام جمعه قیدار ادامه داد: البته رفاه و آسایش تنها در امور مادی مثل خوراک و پوشاک نیست بلکه در امور معنوی مثل اخلاق نیکو و خوش‌رفتاری با خانواده نیز مصداق دارد.

  طالبی در ادامه با اشاره به دیدار 29 بهمن ماه مردم انقلابی آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری و طرح مسائل مهم انتخاباتی در این دیدار، بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار رهنمودهای کلیدی در مورد انتخاب اصلح بدون تردید داشتند.

  وی با بیان اینکه باید بیانات اخیر مقام معظم رهبری باید به عنوان ترسیم نقشه راه برای ملت ایران در انتخاب کاندیدای اصلح مورد توجه قرار گیرد، افزود: مردم باید با انتخاب چهر‌ه‌های انقلابی، متعهد و متدین سد راه نفوذ آمریکا و غرب به مراکز تصمیم ساز باشند و یک مجلس انقلابی و عزت آفرین و نفوذ ناپذیر را شکل دهند.

  امام جمعه قیدار در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه و تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم انتخابات بیان کرد: ایشان در بیانات خود به اقدام شوم دشمن برای تخریب  شورای نگهبان اشاره کرده و فرمودند« آمریکایی‌ها از اول انقلاب با چند نقطه‌ اساسی در کشور و در نظام جمهوری اسلامی به شدت مخالف بودند که یکی از آنها شورای نگهبان است».

  طالبی همچنین به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه دشمنی انگلیسی‌ها با نظام جمهوری اسلامی و  تلاش شبکه های معاند و مخالف جمهوری اسلامی ایران برای منع مردم از شرکت در انتخابات نیز اشاره کرد و گفت:  در حال حاضر شاهد تغییر تاکتیک و راهبرد دشمنان هستیم که چون با همه تلاش‌های خود نتوانستند مردم را از رفتن به پای صندوق‌ها  دلسرد کنند بنابراین سخن آنها از تحریم انتخابات و سوق دادن مردم برای رای دادن به افرادی خاص است که غرب‌گرا هستند.

  وی با بیان اینکه توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری موجب شکسته شدن این فضای سنگین تبلیغاتی خواهد شد، اضافه کرد: انتخابات میدان بزرگ مسابقه است اماباید مسابقه به شکل اسلامی صورت گیرد، نه به شکل غربی.

  امام جمعه قیدار با بیان اینکه در میدان بزرگ انتخابات هدف باید رضای خدا و خدمت به خلق باشد نه رسیدن به مقام و قدرت و دنیا، افزود: در این میدان باید اخلاق اسلامی حاکم باشد و از هر گونه بد اخلاقی پرهیز شود.

  وی با تاکید بر اینکه باید همه حرکات و رفتارهای انتخاباتی بر محور اصول پذیرفته شده اسلامی و مطابق با ارزش های اخلاقی دین باشد، تصریح کرد: عدم رعایت موازین شرعی در تبلیغات انتخاباتی، قطعا موجب ضایع کردن حق‌الناس و نارضایتی خداوند متعال است.

  امام جمعه قیدار با توصیه به کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای شورای اسلامی در زمینه تبعیت از قانون و عمل به دین اضافه کرد: تک تک مردم رفتار کاندیداها را زیر ذره بین دارند و به کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند و از آن تبعیت نکرده و حقوق مردم و مسائل شرع را مراعات نمی‌کنند، رای نخواهند داد.

  وی با بیان اینکه اگر همه شاخصه‌های که در مورد کاندیدای اصلح از سوی امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای بیان شده جمع کنیم ، انتخابی اصلح خواهیم داشت، تصریح کرد: به فرموده امام خمینی (ره)، مردم شجاع ایران باید بادقت تمام به نمایندگانى رأى دهند که در قول و عمل، مدافع اسلام پابرهنگان زمین، اسلام مستضعفان، اسلام رنج‏دیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه‏جو، اسلام پاک‏نیتان عارف و در یک کلمه، مدافع اسلام ناب محمدى (ص) باشند.

  وی خاطر نشان کرد: کسی که با پول و فریب و تزویر و نفاق رای جمع کند به درد نظام مجلس انقلابی نمی‌خورد و نباید به وی رای داد.

  73005/ذ40

  http://fna.ir/M4NJT7