اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۲۸۵ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹

  هوچی‌گری کی روش و سکوت کرانچار/ تیم ملی امید و معضل بازیکنان باشگاهی!

  تیم ملی فوتبال امید ایران آماده صعود به المپیک ۲۰۲۰ می‌شود، اما برخی باشگاه‌های فوتبال کشورمان با کرانچار و تیمش همکاری نمی‌کنند.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از حضور زلاتکو کرانچار کروات در تیم ملی فوتبال امید ایران و اضافه شدن نفراتی از جمله حمید استیلی، سهراب بختیاری زاده، رضا شاهرودی، فرشاد ماجدی، فوتبالدوستان ایرانی امیدوارند تا سرانجام طلسم ۴۴ سال صعود نکردن به المپیک شکسته شود.

  یوز‌های جوان (لقب تیم ملی فوتبال امید ایران) در دی ماه ۱۳۹۷ به مقام قهرمانی تورنمنت دوحه رسیدند و پس از اینکه مقابل تاجیکستان شکست خوردند، رو در روی کویت و قطر پیروز شدند تا در رده نخست قرار بگیرند. ملی پوشان کشورمان قرار بود در اردوی بهمن ماه نیز با تیم‌های لیگ برتری، بازی‌ دوستانه برگزار کنند که به دلیل کمبود بازیکن لغو شد.

  تیم ملی ایران در قطر ابتدا مقابل تاجیکستان ۲ بر یک شکست خورد، اما در بازی دوم کویت را با ۵ گل درهم کوبید و مقابل عنابی‌ها (لقب تیم ملی فوتبال قطر) ۲ بر یک برنده شد تا با ۶ امتیاز قهرمان این تورنمنت شود. ستاره‌ها و بازیکنان جوان لیگ برتری در تیم ملی امید زیاد هستند و تمام آن‌ها تلاش می‌کنند تا طلسم ۴۴ سال نرفتن به المپیک را بشکنند، البته برخی باشگاه ها و مربیان با این تیم همکاری نمی کنند تا کار برای کرانچار و کادرفنی سخت شود.

  هوچی‌گری کی روش و سکوت کرانچار/ تیم ملی امید و معضل بازیکنان باشگاهی!

  کسب ۵ پیروزی در ۷ مسابقه تدارکاتی اخیر در فاصله کمتر از ۲ ماه تا آغاز مرحله مقدماتی و تقابل با یمن، ترکمنستان و عراق امیدوار کننده به نظر می‌رسد و می‌توان انتظار داشت که امید‌های فوتبال ایران با این خط حمله موفق شانس زیادی برای شکستن طلسم المپیک داشته باشند و به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یابند اما آنها با مشکلاتی روبرو هستند که کار صعود را سخت می کند.

  نخستین اردوی شاگردان مرد کروات از ۲۰ بهمن در پژوهشگاه صنعت نفت آغاز شد که از ۲۶ بازیکن دعوت شده تنها ۱۱ - ۱۲ بازیکن حاضر بودند و دیروز (دوشنبه) نیز تعداد بازیکنان با حضور مهدى قائدى، وحید نامدارى، حسین ساکى، رضا جبیره و حمید طاهرخانى به ۱۶ رسید، اما همچنان ۱۰ بازیکن غایب هستند تا این موضوع سبب شود دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال امید ایران به دلیل کمبود بازیکن لغو شود.

  شاگردان مرد کروات قرار بود با هماهنگی حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال امید یک بازی دوستانه انجام دهند اما با توجه به اینکه تعداد بازیکنان در اردو کم بود و همچنین همکاری نکردن باشگاه ها، دیدار دوستانه لغو شد تا طبق اعلام فدراسیون فوتبال، آخرین تمرین تیم امید در اردوى بهمن ماه روز سه شنبه ساعت ١٥ در مرکز ملى فوتبال ایران برگزار شود.

  هوچی‌گری کی روش و سکوت کرانچار/ تیم ملی امید و معضل بازیکنان باشگاهی!

  زلاتکو کرانچار در گفتگو با رسانه ها از این موضوع به شدت عصبانی بود و بیان کرد:  تمام اردوهای خود را در تاریخ های فیفا برگزار کرده ایم تا به ساختار تمرینات باشگاه های لیگ برتری لطمه وارد نشود. اکنون هم این اردو و اردوی بعدی ما در تاریخ فیفا دی نیست اما چاره ای نداریم چراکه وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال تمام توان خود را به کار گرفته اند تا تیم ملی امید پس از ۴۴ سال به المپیک راه یابد. از آنجاییکه به تاریخ اصلی برگزاری مسابقاتمان نزدیک می شویم و مجبور هستیم در ۲ یا ۳ نوبت اردوهایی که خارج از تقویم فیفا هستند برگزار کنیم.

  او افزود: مربیان محترم لیگ برتری را درک می کنم چراکه آنها از بازیکنان تیم امید در ترکیب اصلی تیم خود استفاده می کنند اما درک مربیانی که به ما بازیکن نمی دهند و از آنها استفاده هم نمی کنند برای من سنگین است. امیدوارم در اردوهای بعدی مربیان و باشگاه ها وضعیت تیم ملی امید را درک کرده و اگر بازیکن آنها به اردو دعوت شد با ما همکاری کنند. در این شرایط به همراه هم می توانیم جو ورزشی مناسبی را برای حضور در المپیک ایجاد کنیم.

  کرانچار ادامه داد: اگر بازیکنان در ترکیب اصلی تیمی بودند، غیبت آنها در تمرینات تیم ملی امید مانعی نداشت و ما باید با مربیان تیم ها همکاری کرده و آنها را درک می کردیم اما صیادمنش و قائدی حتی یک دقیقه هم در دیدار استقلال و پیکان بازی نکردند. این موضوع به من ارتباطی ندارد که سرمربی استقلال برای تیمش چه تصمیمی می گیرد و می خواهد چگونه رفتار کند اما دست کم می توانستند ۲ بازیکن را در اختیار تیم امید قرار بدهند.

  سرمربی تیم ملی امید در پایان گفت: می توانیم این بار را صبور باشیم و با تمام باشگاه ها همکاری کنیم اما به جز استقلال اگر هر باشگاهی بازیکن هایی که در فهرست این تیم نیستند و حتی روی نیمکت ذخیره ها حضور ندارند به ما تحویل ندهد نسبت به این موضوع اعتراض شدیدی می کنیم. از دور بعدی تمرینات مان از یک اسفند آغاز می شود و تمام باشگاه ها باید با ما همکاری کنند.

  هوچی‌گری کی روش و سکوت کرانچار/ تیم ملی امید و معضل بازیکنان باشگاهی!

  تیم ملی امید درحال تلاش است تا به المپیک برسد و طلسم شکنی کند اما باشگاه ها همکاری لازم با تیم را ندارند. از ۲۶ بازیکن دعوت شده که اسامی آنها به شرح زیر است، تنها ۱۰ بازیکن حضور فعالی داشتند و برخی باشگاه ها به بازیکنان شان اجازه حضور در تمرین را ندادند.

  مهدی قائدی، اللهیار صیادمنش، مهدی نورالهی، رضا آذری و امید نورافکن (استقلال تهران) امیر روستایی، ابوالفضل رزاق پور و محمد خدابنده‌لو (پیکان تهران)، حمیدرضا طاهرخانی (سپیدرود رشت)، محمدامین اسدی (پرسپولیس)، شهاب عادلی و محمد مسلمی‌پور (سپاهان اصفهان)، معراج اسماعیلی و نیما طاهری (ذوب‌آهن اصفهان) محمدمهدی مهدیخانی، محمد آقاجانپور و سینا زامهران (پدیده مشهد)، علیرضا آرتا (مس کرمان)، حسین ساکی و رضا جبیره (صنعت نفت آبادان)، وحید نامداری و مهرداد پورابوالقاسم (استقلال خوزستان)، عارف آغاسی (فولاد خوزستان)، محمدرضا آزادی (تراکتور سازی تبریز)، محمد خرم الحسینی (ماشین سازی تبریز) و علی شجاعی (نساجی قائمشهر).

  استقلال تهران: اللهیار صیادمنش، رضا آذری و امید نورافکن به تمرین تیم ملی امید نیامدند و مهدی قائدی دیروز (دوشنبه) اضافه شد. البته مهدی نوراللهی از ابتدا اردو در تمرینات حضور داشت و زیر نظر مربی کروات تمرین کرد.

  پیکان تهران: امیر روستایی، ابوالفضل رزاق پور و محمد خدابنده‌لو از ابتدا در تمرینات حضور داشتند و حسین فرکی با تیم امید همکاری کامل را داشت.

  سپیدرود رشت: حمیدرضا طاهرخانی در تمرین تیم ملی امید غایب بود و از ابتدا اردوی در تهران حضور نیافت. او در دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان از دقیقه ۷۰ به زمین آمد و دیروز به جمع شاگردان کرانچار اضافه شد.

  پرسپولیس: محمدامین اسدی با توجه به اینکه در فهرست بزرگسالان پرسپولیس حضور ندارد از ابتدا در تمرینات کرانچار حضور یافت.

  سپاهان اصفهان: گفته می شود شهاب عادلی به دلیل مصدومیت در تمرین تیم ملی امید حاضر نشد اما محمد مسلمی‌پور، مدافع زردپوشان از روز نخست در تمرینات تیم ملی حضور داشته است.

  ذوب آهن اصفهان: معراج اسماعیلی، دروازهبان ذوبی ها از ابتدا در اردو حاضر بود اما نیما طاهری در جمع ملی پوشان شرکت نکرد.

  پدیده مشهد: محمدمهدی مهدیخانی، محمد آقاجانپور و سینا زامهران از ۲۰ بهمن با شروع اردوها در تیم ملی غایب بودند و در بازی هفته هفدهم مقابل استقلال خوزستان مهدیخانی ۸۴ دقیقه بازی کرد که تک گل تیمش را به ثمر رساند. 

  مس کرمان: علیرضا آرتا از ابتدا در تمرینات حضور داشت و عملکرد خوبی از خود نشان داد.

  صنعت نفت آبادان: حسین ساکی و رضا جبیره پس از دیدار تیم باشگاهی شان مقابل ماشین سازی تبریز به اردو اضافه شدند. آنها در بازی مقابل ماشین سازی تبریز از ابتدا در ترکیب تیم شان حضور یافتند.

  استقلال خوزستان: وحید نامداری نیز مانند حسین ساکى، رضا جبیره، حمید طاهرخانى و مهدی قائدی از دیروز (دوشنبه) به اردو اضافه شدند اما پورابوالقاسم به دلیل مصدومیت در تمرینات شرکت نکرد.

  فولاد خوزستان: عارف آغاسی که در ترکیب تیمش مقابل پرسپولیس حضور داشت و خوب بازی کرد از ابتدا در تمرینات تیم ملی امید حضور نیافت.

  تراکتور سازی تبریز: محمدرضا آزادی با توجه به حضور ستاره های زیاد در تراکتورسازی خیلی کم در فهرست این تیم قرار می گیرد و به نظرمی رسد مشکلی برای همراه تیم امید ندارد. 

  ماشین سازی تبریز: محمد خرم الحسینی که هافبک خوبی در ماشین سازی محسوب می شود، به دلیل محرومیت از حضور در بازی مقابل استقلال خوزستان از ابتدا در تمرینات تیم امید حضور داشت.

  نساجی قائمشهر: علی شجاعی در نخستین روز اردو در تمرینات حضور داشت اما سپس به قائمشهر رفت تا تیمش را در دیدار مقابل تراکتورسازی همراهی کند. او مقابل شاگردان لینگز موفق به بازی کردن نشد.

  اردوی بعدی تیم ملی امید از یک اسفند آغاز می شود و پنج اسفند به پایان می رسد که با توجه به برگزاری مسابقات لیگ برتر در همان تاریخ احتمال دارد تا زمان اردوی شاگردان کرانچاز تغییر کند.

  گفتنی است، تیم ملی امید ماه گذشته در تورنمنت قطر به قهرمانی رسید و باید در مقدماتی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن با هدایت کرانچار در روز‌های دوم، چهارم و ششم فروردین با تیم‌های ترکمنستان، یمن و عراق در ورزشگاه شهید دستگردی مسابقه دهد.

  البته این اتفاق اگر برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان با هدایت کی روش رخ می داد، احتمالا با درگیری های زیادی همراه بود و ... اما کرانچار تصمیم دارد تا سکوت کند و فدراسیون فوتبال به این ماجرا پایان دهد تا در ادامه مشکلی با باشگاه و سرمربیان پیدا نکند.

  بیشتر بخوانید:

  تمرین با نشاط تیم ملی فوتبال امید در هواى بارانى

  ۱۰ بازیکن کرانچار پا به توپ شدند/ غیبت چهاراستقلالی در تمرین

  تمرین شاگردان کرانچار در پک