اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۲۸۸ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲

  پنتاگون روسیه و چین را مهمترین تهدیدات در فضا نامید

  در اداره اطلاعات نظامی وزارت دفاع آمریکا معتقدند که امکانات و توسعه فناوری‌های فضایی روسیه، چین و حتی ایران و کره شمالی، تهدیدی جدی برای امنیت ایالات متحده بشمار می‌روند.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، بر اساس گزارشی که صبح امروز از سوی اداره اطلاعات نظامی وزارت دفاع آمریکا منتشر شده، روسیه و چین بیشترین تهدیدات برای این کشور در عرصه فضا را به وجود آورده‌اند.

  در این سند آمده است: «در دکترین نظامی روسیه و چین از اهمیت فضا صحبت شده و دفاع ضدفضایی را به عنوان ابرازی برای بازدارندگی آمریکا و متحدانش در نظر گرفته شده است.»

  این گزارش همچنین یادآور شده که تهدیدات در این عرصه از طرف کره شمالی و ایران نیست قابل توجه است، چرا که هردو کشور امکاناتی برای در اختیار داشتن ماهواره‌های فضایی که می توانند در خدمت آزمایشات موشک‌های بالستیک باشند را حفظ کرده‌اند.

  در این گزارش همچنین یادآوری شده که روسیه می تواند سلاح‌های لیزری تولید کند که قادر هستند برای نابودی ماهواره‌های مستقر در مدار زمین و همچنین هدف قرار دادن سیستم‌های ماهواره‌ای سامانه دفاع ضدموشکی آمریکا استفاده شوند.

  انتقاد چین از جنگ‌افروزی فضایی آمریکاواکنش ترامپ به تشکیل نیروی فضایی آمریکاپیشنهاد روسیه به قزاقستان و ازبکستان برای ساخت یک ماهواره فضایی جدید

  پیش از این "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا راهکار جدیدی برای توسعه سیستم دفاع ضدموشکی آمریکا ارائه کرده و گفته بود که این سیستم باید به آمریکا در پرتاب  انواع موشک‌ها، از جمله موشک‌های کروز کمک کند.

  در سند 108 صفحه‌ای که به پنتاگون ارائه شده، تاکید شده است که ایالات متحده هیچ محدودیتی برای تولید و استقرار سامانه‌های سپر موشکی خود نداشته و در این راستا ابزار و تجهیزات استقرار فضایی نیز برای رهگیری و مقابله با تهدیدات بالقوه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.