اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۳۰۰ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹

  غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به 20 برابر حد مجاز رسید

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در پی وزش طوفان با سرعت حدود 70 کیلومتر بر ساعت به بیش 20 برابر حد مجاز رسید.
  - اخبار استانها -

  علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در پی وزش طوفانی که از صبح امروز در نواحی مرکزی و شمالی استان شدت گرفته، صبح امروز حداکثر سرعت وزش طوفان در منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان به حدود 70 کیلومتر بر ساعت رسید.

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در پی این شرایط جوی نامطلوب و پراکنده شدن ریزگرد غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 3055 میکروگرم بر مترمکعب برسد که با توجه به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم برمتر مکعب است؛ این میزان از ذرات معلق در هوا نشان می‌دهد غلظت ذرات معلق در هوای زابل به بیش از 20 برابر حد مجاز رسیده است.

  لغو و تغییر مسیر پروازهای عبوری از آسمان زاهدان در پی وزش طوفانوزش طوفان و گرد و خاک سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد‌طوفان و سرمای شدید مدارس سیستان را تعطیل کرد

  وی با اشاره به اینکه در پی وزش طوفان شعاع دید افقی در منطقه سیستان کاهش پیدا کرده است، افزود: با توجه به اختلال ایجاد شده در تردد جاده‌ای منطقه سیستان در پی کاهش شعاع دید، رانندگان باید با احتیاط در محورهای مواصلاتی تردد کنند.

  ملاشاهی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران هنگام وقوع ریزگرد و کاهش کیفیت هدا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و در صورت ضرورت حتماً از ماسک استفاده نمایند.