اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۱۰۵۴ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲

  امام جمعه قزوین: وحدت ملت ایران رمز موفقیت نظام است‌

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: سفر بشار اسد به ایران و دیدار با رهبری عاملی در راستای تقویت وحدت کشورهای اسلامی بوده و انتخاب رهبر انقلاب برای دیدار و قدردانی توسط رئیس جمهور سوریه پیام مهمی برای جهانیان دارد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: وحدت و انسجام و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری رمز موفقیت و ماندگاری نظام جمهوری اسلامی بوده و باید این عامل در میان ملت ایران تقویت شود.

  وی بیان کرد: چندین سال است که کشور ایران با تحریم روبه‌رو بوده و برجام منجر به تسلط بیگانه بر کشور شده ‌اما امروز وزیر خارجه در شرایط سخت اقتصادی و نابسامانی‌ها، استعفا می‌دهد که این بی تدبیری منجر به بروز خسارت‌های بیشتر شده و باید پاسخگو باشد.

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: اکنون کشور ما در شرایطی قرار دارد که قهر و استعفای وزیر خارجه منجر به خوشحال کردن دشمن شده و در بدترین زمان ممکن اتفاق افتاد چرا که سفر بشار اسد به ایران در صدر اخبار بوده اما این قهر کودکانه در این شرایط در جایگاه خبر اول دنیا قرار گرفت.

  امام جمعه موقت ساری: نحوه نظارت دولت بر بازار در ماه‌های اخیر بسیار ضعیف بودرئیس دفتر مقام معظم رهبری: نماز جمعه یکی از آثار و برکات انقلاب اسلامی استامام جمعه موقت ساری: نحوه نظارت دولت بر بازار در ماه‌های اخیر بسیار ضعیف بود

  وی تاکید کرد: حضور بشار اسد در ایران و دیدار با رهبری نشان از این دارد که انها قصد الگو قرار دادن کشور اسلامی ایران‌ را در دوران سازندگی خود دارند.

  عابدینی عنوان کرد: بازگو شدن دستاوردهای دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری طی سفری به ایران باید مورد توجه و تشریح قرار گیرد چرا که از حوادث مهم این مدت است.

  وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری به بشار اسد، لقب قهرمان عرب را داده چرا که وی از کشورش دفاع کرد و درمقابل دشمن ایستاد و این موضوع به علت تقویت وحدت کشورهای اسلامی منجر به اشک شوق سید حسن نصرالله شد؛ همچنین انتخاب رهبر انقلاب برای دیدار و قدردانی توسط رئیس جمهور سوریه پیام مهمی برای جهانیان دارد.

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: بشار اسد پس از اثبات پیروزی کشور سوریه بر داعش با حضور در ایران و دیدار با رهبر مستضعفان جهان، از حمایت‌های ملت ایران قدردانی کرده که این رخداد پیامدهای بسیاری برای کشور دارد.

  وی افزود: مسئولیت‌پذیر بودن در جامعه کنونی در گرو داشتن ایمان و تقواست چرا که متقین هیچگاه در برابر ظلم سکوت نکرده و برای مشخص شدن تکلیف دیگران و ایستادگی در برابر غارت بیت‌المال به صراحت موضع‌گیری می‌کنند.

  عابدینی ادامه داد: سفیران واقعی شهدای دفاع مقدس، شهدای گمنام و مدافعان حرم هستند چرا که قهر و استعفا در وجود قهرمانانه آنها وجود نداشت و امروز شاهد بازگشت پیکر شهید حمید محمدرضایی به میهن هستیم.

  وی بیان کرد: کمیته امداد نهادی انقلابی بوده که در راستای حمایت از نیازمندان و محرومان جامعه فعالیت می‌کند و مردم نیز باید در شرایط اقتصادی کنونی و با فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری، دستگیری از نیازمندان را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و با جدیت خمس، زکات و صدقه خود را پرداخت کنند.

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: در دورانی دشمن پس از به راه انداختن جنگ و در خطر قرار دادن مردم ایران را بمبارن در شهرهای قم، کردستان، خرمشهر نتیجه‌ای جز شکست را تجربه نکردند و پس از آن به تضعیف روحیه مردم در پشت‌ جبهه‌ها پرداختند که آن نیز کارساز نبود.

  وی تاکید کرد: امنیت کنونی در نظام ما بزرگترین سرمایه‌ای است که در اختیار داریم و باید به احیای فرهنگ ایثار و مجاهدت پرداخته تا دشمن به اهداف شومش نرسد.

  عابدینی عنوان کرد: کسب افتخار برای کشور از دستاوردهای حضور جوانان عیور ایران و شهادت آنها بوده چرا که شهیدان و مدافعان حرم سفیران واقعی نظام جمهوری اسلامی هستند.