اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۱۹۵۸ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴

  آیت‌الله نوری همدانی در دیدار ظریف: آمریکا و اروپا قابل‌اعتماد نیستند

  گروه استان‌ها ـ مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه آمریکا و اروپا قابل‌اعتماد نیستند، گفت: آنچه در سیاست خارجی باید توجه شود سه اصل عزت، حکمت و مصلحت است که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب هم بوده و الحمدالله در این مسیر گام برداشته می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از دفتر اطلاع‌رسانی آیت‌الله حسین نوری‌همدانی، معظم‌له پیش از ظهر امروز در دیدار با ظریف وزیر امور خارجه با اشاره اختلافات و انتقادات در وزارت خارجه اظهار داشت: بنده معتقد هستم اختلاف داخلی و انتقادات نباید در سیاست خارجی منعکس شود چون موجب سوءاستفاده دشمن خواهد شد؛ در مقابل دشمن باید وحدت خود را حفظ کنیم.

  وی در ادامه توصیه پنج‌گانه‌ای به وزیر امور خارجه ایران داشت و گفت: آنچه در سیاست خارجی باید توجه شود سه اصل عزت، حکمت و مصلحت است که مورد تأکید رهبری است و الحمدالله در این مسیر گام برداشته می‌شود.

  مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: سیاست ما بر اساس فرهنگ قرآنی و اسلامی است و بر این اساس با دنیا به غیر آمریکا و اسرائیل ارتباط داریم و طبق همان سه اصل باید داشته باشیم؛ اما اعتماد با ارتباط فرق دارد هیچ‌گاه نباید اعتماد کرد چون طبق آیات قرآن هیچ‌گاه کفار با ما کنار نخواهند آمد چون خوی سلطه گری و استعمار در وجود آن‌ها است.

  آیت‌الله نوری همدانی: مسئولان ایران باید الگویی برای سایر کشورهای جهان باشندآیت‌الله نوری همدانی: امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را در ایران اسلامی احیا کردندآیت الله نوری همدانی: مردم از ارکان مهم انقلاب هستند و باید به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود

  آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: در موضوع برجام دیدیم آمریکا به‌هیچ‌وجه قابل‌اعتماد نیست و اروپا هم مثل آمریکا چون جرات مخالفت ندارد بنابراین باید محکم باشیم و مقابله کنیم چون اندکی نرمش موجب باج‌خواهی و زیاده‌طلبی خواهد شد. رهبر معظم هم فرمودند هر جا نرمش نشان دادیم ضرر کردیم و اعتماد مجدد به آمریکا نباید باشد.

  ‌وی گفت: ما معتقد هستیم مسئولان وزارت خارجه افراد متدین و خیرخواه و پرتلاش هستند که ما تشکر و حمایت می‌کنیم و رهبری فرمودند آقای ظریف آدم متدینی هستند که برای ما حجت است.

  ‌انتهای پیام/‌‌ ز