اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۵۴۹ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶

  مرغ در بازار ایلام نایاب شد

  امروزه روند گرانی و افزایش قیمت و کمبود گوشت مرغ امکان خرید این قلم کالای اساسی در استان ایلام را نیز با چالش و مشکل روبه‌رو کرده است وشهروندان ایلامی از رهاشدگی بازار در نرخ‌گذاری اقلام مصرفی و تامین در بازار به‌شدت گله‌مندند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، مرغ ازجمله اقلام مصرفی ضروری و مهم در بین خانوارها است، در شرایطی که بسیاری از مردم امکان خرید گوشت قرمز را ندارند مرغ مهم‌ترین و اصلی‌ترین جایگزین می‌تواند باشد اما امروزه روند گرانی و افزایش قیمت  و کمبود گوشت مرغ   امکان خرید این قلم کالای اساسی  در استان ایلام را نیز با چالش و مشکل روبه‌رو کرده است.

  شهروندان ایلامی از رهاشدگی بازار در نرخ‌گذاری اقلام مصرفی و تامین  در بازار  به‌شدت گله‌مندند.

  کمبود مرغ در قم باید به‌صورت جدی پیگیری شودواکنش رئیس اتحادیه مرغ‌فروشان‌ استان زنجان به کمبود مرغ کشتار روزاحتمال افزایش قیمت مرغ در روزهای پایانی ماه رمضان/در بازار اصفهان کمبود مرغ نداریم

  حسینی  از شهروندان ایلامی از نبود مرغ در بازار ایلام  گلمند و اظهار میدارد: وقتی مسئولان توان تامین مرغ در بازار ایلام را ندارند و مرغ در فروشگاه‌های استان توزیع نمی‌شود، نشان از نبود نظارت بر بازار و نبود برنامه‌ریزی برای این استان است.

  اگر روند کمبود گوشت مرغ به همین منوال ادامه پیدا کند بسیاری از شهروندان به‌ویژه طبقه متوسط و ضعیف جامعه به‌صورت کامل قدرت خرید  و تهییه این محصول را از دست می‌دهند.

  سعیدی دیگر شهروند ایلامی نیز کمبود مرغ در بازار ایلام یادآور و اظهار میدارد: چند روزی است که عرضه نشدن مرغ در شهر ایلام به یک مشکل اساسی تبدیل  شده است.

  وی در ادامه افزود: اگر  میزان نظارت و قاطعیت در بازار وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات بازار برطرف و کمبودی در محصولات پرمصرف مانند گوشت مرغ نباید در بازار استان ایلام حادث شود و این کمبود از عدم نظارت و برنامه ریزی است.

  مرغ فروشان بازار ایلام، «تعطیلی کشتارگاه سپید مرغ مانشت»، «بالا بودن مصرف گوشت مرغ» را عامل کمبود مرغ در بازار ایلام می‌دانند و قدرت اله کاظمی مدیرعامل کشتارگاه سپیدمرغ مانشت ایلام نیز تامین نشدن «ذرت» و «سویا» و «بالا بودن هزینه‌های کشتارگاه» و سایر ملزومات مصرفی مرغداران توسط جهاد کشاورزی را عامل «تعطیلی کشتارگاه سپید مرغ مانشت» و نبود مرغ در بازار ایلام می‌داند و خواستار توجه مسئولان برای آغاز به کار کشتارگاه و تامین مرغ مورد نیاز بازار ایلام است.

  تراب میری با بیان عمل به تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی به تعهدات خود عمل کرده است و تامین مرغ در بازار ایلام در حال پیگیری است.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: فراز و فرود بازار به صورت لحظه‌ای امری طبیعی است و ما اجازه نخواهیم داد برخی با ایجاد مشکل در بازار در صدد رسیدن به خواسته خود باشند و اولویت دولت تامین نیاز شهروندان ایلامی بوده و هست.

  تسنیم، انتظار به حقی که مردم  ایلام از تمام مسئولان دارند این است که اجازه ندهند برخی افراد از شرایط ایجادشده در جامعه و دسترسی به بعضی از امکانات و ظرفیت‌ها به نحوی استفاده کنند که آرامش بازار را از بین برده و سبب تشویش افکار عمومی شوند.

  برچسب ها :قیمت مرغ گوشت