اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۸۵۸ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
  لاریجانی در دیدار با فرهنگیان کشور:

  ایران طبق برجام آب سنگین تولید می‌کند، می‌خواهید بخرید یا نخرید/ امروز انسجام داخلی حیاتی است/ کنکور کشتن استعدادهاست/ نامه‌ای درباره کنکور به رهبر انقلاب نوشته‌ام

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران مطابق برجام آب سنگین را تولید می‌کند، حال می‌خواهند بخرند یا نخرند ما کار غنی سازی را انجام می‌دهیم.

  ایران طبق برجام آب سنگین تولید می‌کند، می‌خواهید بخرید یا نخرید/ امروز انسجام داخلی حیاتی است/ کنکور کشتن استعدادهاست/ نامه‌ای درباره کنکور به رهبر انقلاب نوشته‌امبه گزارش راه شلمچه به نقل از  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از فرهنگیان و معلمان نمونه کشور ضمن تبریک این روز و قدردانی از زحمات معلمان، گفت: موضوع آموزش و پرورش بدون تعارف و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع زیربنایی برای کشور است البته این مسئله برای کشورهای دیگر گاها تا یک بحث امنیت ملی هم پیش می‌رود.

  وی در ادامه با اشاره به اقدام آمریکا در ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس برجام می‌تواند غنی سازی داشته و آب سنگین تولید کند، حال آنها می‌خواهند بخرند یا نخرند، ما کار خود را درباره غنی سازی انجام می‌دهیم.

  لاریجانی بیان کرد: قرار بود آنها مواد غنی شده را از ما خریده و مواد اولیه بدهند، حال اگر نخریدند هم اینجا می‌ماند، اینها تنها جنگ روانی راه انداخته‌اند و برخی کشورها هم به آنها پاسخ منفی داده‌اند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: رسانه‌ها باید توجیه شده و در این مورد روشنگری کنند زیرا برخی اقدامات آمریکایی‌ها بیانگر آن است که کم آورده و می‌خواهند جنگ روانی ایجاد کنند.

  وی تصریح کرد: بحث انسجام در شرایط کنونی برای کشور حیاتی است و بیانات مقام معظم رهبری در این برهه از زمان می‌تواند زمینه ساز حل مشکلات کشور باشد.

  لاریجانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر شرایط کنونی کشور، گفت: رهبری بر روی انسجام و وفاق داخلی در شرایط کنونی تأکید داشتند و شما فرهنگیان، نخبگان کشور هستید و صدای معلمان اگر از یک تحلیل واقعی برخوردار باشد، مسلما کم فروغ نیست.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما اکنون با موجودات دردسرساز در عرصه بین‌الملل و ایران مواجه هستیم، بیان کرد: درست است که ما با یک منش موقرانه در عرصه دیپلماسی مسائل را پیگیری می‌کنیم اما آنها یک جنگ تمام عیار را آغاز کرده‌اند و هر کاری می‌خواهند در عرصه بین‌الملل انجام می‌دهند.

  وی افزود: شاید اقدامات آمریکایی‌ها به صورت مقطعی برایشان منفعتی داشته باشد و آنها در قبال ایران رفتاری همه جانبه داشته و فشارها را به صورت اقتصادی، روانی و ... انجام می‌دهند که بخشی از فشار و تورم کنونی کشور مربوط به تحریم بانک‌ها، حمل و نقل، نفتی و ... است و آمریکایی‌ها به دلیل ارتباط با بخش‌های مختلف اقتصادی در ساختار بین‌المللی تا حدودی تأثیرگذاری دارند.

  لاریجانی تأکید کرد: آنها به دنبال عملیات روانی در داخل و خارج از ایران هستند اما باید اعلام کنیم که درباره بحث تحریم نفتی موفق نخواهند شد، به طور مثال ترامپ تماسی با بن سلمان (ولیعهد عربستان سعودی) درباره تأمین نفت جایگزین ایران می‌گیرد و بعد آن را رسانه‌ای می‌کند چون می‌دانند آنها نمی‌توانند نفت جایگزین نفت تحریمی ایران را تأمین کنند اما می‌خواهند با عملیات روانی جلوی ایجاد شوک را بگیرند که متأسفانه برخی در داخل در دام آنها افتاده و پیگیری می‌کنند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر انسجام و دوری از مسائل حاشیه‌ای، دست چندم و سلیقه‌ای تأکید کرده‌اند و باید اعلام کرد این موضوع در شرایط فعلی بسیار مهم و حیاتی است و باید اختلافات را حتی به صورت تاکتیکی کنار گذاشت.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه کنکور به یک معضل در کشور تبدیل شده است، گفت: اخیرا با عارف رئیس کمیسیون آموزش، نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، مسئولان سازمان سنجش، مرکز پژوهش‌های مجلس و تعدادی از نمایندگان جلسه‌ای درباره کنکور داشتیم تا بررسی کنیم که چگونه می‌توان استرس دانش آموزان را در این مورد کاهش داده و روش غلط تست زنی را اصلاح کنیم.

  لاریجانی افزود: همه بر روی این موضوع وفاق داشته و تأکید کردند موضوع کنکور سامان داده شود لذا قرار شد مرکز پژوهش‌های مجلس با کمک وزارت علوم، سازمان سنجش و کمیسیون آموزش طی یک ماه بر روی این موضوع کار کرده و نتیجه به مجلس ارائه کنند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این نحوه برگزاری کنکور در حقیقت کشتن استعدادهاست و کشور در آینده از آن ضرر می‌کند، بیان کرد: من طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری از تبعات و ضرر برگزاری کنکور به صورت فعلی توضیحاتی را ارائه کردم و ایشان هم پاسخ دادند.

  وی گفت: به دلیل برگزاری این روش از کنکور، نحوه خلاقیت و مهارت دچار مشکل شده و متأسفانه ذهن دانش آموزان فقط درگیر کنکور شده و از اینگونه بنگاه‌های شیاد معابانه هم در کشور افزایش یافته و تبلیغات را با یک روکش در جامعه عرضه می‌کنند.

  در حال تکمیل...