اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۱۶۲ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸

  گروه جهادی شهیدرجایی‌فر استان مازندران در منطقه محروم چابهار +تصاویر

  دانشجویان جهادگر گروه جهادی شهید رجایی‌فر مازندران از اسفند سال گذشته به‌طور مداوم در سیستان و بلوچستان حضور دارند و حتی در ایام عید هم در این مناطق محروم به فعالیت خود ادامه داده و به فعالیت جهادی مشغولند.

   مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بابل در گفت‌و‌گو با خبرنگار راه شلمچه گفت: گروه جهادی شهید حسن رجایی‌فر از دفتر بسیج دانشجویی شهرستان بابل به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چهلمین کار جهادی را در سال 97 آغاز کرد و در جهت رفع محرمیت‌ها از جمله محرومیت فرهنگی و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر محرمیت استان سیستان و بلوچستان، این گروه جهادی به منظور رفع نیاز به شهرستان چابهار مستقر شدند و تصمیم گرفته شد تا مدرسه شش کلاسه‌ای را در روستای میرآبد چابهار بسازند.

  قاسمی منابع مالی برای تامین پروژه را از ثلث دانشجویی و خیرین دانشجویی و به همیت روستاییان اعلام کرد و گفت:  تصمیم داریم در کنار این مدرسه ساختمان درمانی را نیز احداث کنیم که امیدوارم این پروژه نیز بزودی آغاز شود.

  مسئول بسیج دانشجویی بابل گفت: میرآباد منطقه‌ای در حاشیه شهرستان چابهار است که از لحاظ امکانات بسیار ضعیف است و این منطقه ۸۰۰ خانوار و دارای ۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد ولی از امکانات اولیه‌؛ آب، برق و گاز محرومند. سیستم فاضلاب در اینجا وجود ندارد و حتی فاضلاب شهری هم در این ناحیه تخلیه می‌شود. به‌طورکلی منطقه میرآباد چابهار را از شدت وخامت اوضاع می‌توان آفریقای ایران نامید.

  وی شدت گرمای این منطقه را در ماه مبارک رمضان برای مردم سخت بیان کرد و گفت: یکی از کارهای خیرخواهانه گروه جهادی شهید رجایی‌فر توزیع مواد غذایی در بین اهالی محروم این روستا است.

  اخبار مرتبط :