اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۱۷۸ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
  رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های گلستان:

  بیانه گام دوم انقلاب یک منشور فرهنگی و بیانیه کوثری انقلاب است

  غلامرضا منتظری گفت: بیانه گام دوم انقلاب یک منشور فرهنگی و بیانیه کوثری انقلاب است که جامعه را به صعود و پیشرفت، همراه با افتخار فرا می خواند.
  به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس درجلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی گنبدکاووس با چند پیشنهاد مطرح شده از جمله تشکیل هفت کارگروه تخصصی ویژه تبیین و اجرایی کردن بیانیه رهبری موسوم به گام دوم انقلاب، تدوین نقشه جامع فرهنگی و اعطای نشان خدمت به مدیران به انتخاب مردم در این شهرستان موافقت کرد.
  مهندس عبدالقدیر کریمی تاکید کرد: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب همه ادارات و نهادهای این شهرستان می باید متناسب با شرح وظایف اداری، منشور کاری تدوین و آن را اجرا نمایند.
  وی اضافه کرد: ادارات فرهنگی و آموزشی گنبدکاووس نیز می توانند با برگزاری مسابقات فرهنگی مرتبط و نیز گفتمان سازی که رسانه ها نیز نقش دارند، محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب را ملکه ذهن جامعه هدف خود نمایند.
  غلامرضا منتظری گفت: بیانه گام دوم انقلاب یک منشور فرهنگی و بیانیه کوثری انقلاب است که جامعه را به صعود و پیشرفت، همراه با افتخار فرا می خواند.
  وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی پیش از این نمی خواستند انقلاب ما 40 سالگی خود را جشن بگیرد، افزود: اما رهبری انقلاب با صدور این بیانیه،
  دورنمای روشنی از 40 سال دوم انقلاب را برای مردم ترسیم کردند.
  منتظری اضافه کرد: چله دوم انقلاب اسلامی از راهپیمایی باشکوه 22 بهمن سال قبل آغاز شد و انشاالله با راهبردهای پیش بینی شده در محورهای هفتگانه آن و نیز با تکیه بر نیروی جوانان این سرزمین، به تحقق تمدن نوین اسلامی ختم می شود.
  وی، رکود و اضمحلال قدرت استکباری آمریکا، نقدپذیری مدیران از صدر تا ذیل، عبرت آموزی از گذشته به عنوان چراغ راه پیش رو، تبدیل شدن انقلاب اسلامی به چالشی برای قدرت های استکباری بویژه آمریکا، توجه به مدیریت جهادی برای رسیدن به قله های پیشرفت با تکیه بر جوانان و قدرت ریسک پذیری آنان، قطع وابستگی کامل به دیگر کشورها و توجه ویژه به حوزه علم و پژوهش را از مهمترین محورهای بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب برشمرد.
  رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه های گلستان با تاکید برضرورت توجه به این محورها از سوی مدیران بویژه جوانان، پیشنهاد کرد برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق عملی آن، هفت کارگروه تخصصی در هر شهرستان با حضور جوانان و حداقل دو استاد دانشگاه تشکیل و راهکارهای اجرایی این بیانیه تدوین و اجرا شود.
  امام جمعه گنبدکاووس نیز در این جلسه بیانیه گام دوم انقلاب را نیازمند تحلیل و تبیین منطقی برای گروه های مختلف مردم بویژه جوانان دانست و گفت: تاریخ 40 سال گذشته ملت پر افتخار بوده است.
  حجت الاسلام ترابی افزود: مهمترین دستاورد ما در 40 سال گذشته انقلابی ماندن بوده و ملت هیچگاه به آرمان های انقلاب، شهیدان و امام و رهبری خیانت نکرده است و انشاالله آینده را نیز با امید و شجاعانه طی خواهیم کرد.
  وی همچنین از برگزاری همایش بزرگ قرآنی استان گلستان در عصر روز 16 ماه مبارک رمضان در گنبدکاووس خبر داد و از عموم مردم برای شرکت دراین همایش دعوت کرد.
  تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای نسل جوان، ایجاد فضای مشترک بین دانشگاه و مراکز آموزشی و نیز حوزه علمیه، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در مراکز آموزش عالی با استفاده از ظرفیت کانون ها و انجمن ها در دانشگاه‌ها، تدوین نقشه جامع فرهنگی شهرستان، اعطای نشان خدمت به مدیران از سوی مردم، افزایش معنویت و اخلاق در جامعه و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص از جمله پیشنهادهای دو تن از حاضرین در این جلسه بود که به نمایندگی از شرکت کنندگان بیان کردند.
  همچنین دربخش دوم جلسه، برلزوم برگزاری باشکوه مناسبت های ماه خرداد باحضور اقشار مختلف مردم تاکید شد.
  اخبار مرتبط :