اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۲۲۹ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴
  دبیرکل حزب بیداری اسلامی:

  دولت باید زمینه‌ای را فراهم کند تا جوانان جایگزین مدیران مُسن شوند

  فرید شهاب گفت: دولت با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مدیران جوان می‌تواند این زمینه را فراهم کند تا در آینده نه چندان دور جوانان جایگزین مدیران مُسن شوند.

  به گزارش راه شلمچه، فرید شهاب در گفتگو با خبرنگار آنا، اظهار کرد: در این چهار دهه که از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد در حوزه کادرسازی سیاسی و جایگزینی تدریجی جوانان با مدیران مُسن‌‌ که متعلق به نسل اول و دوم انقلاب هستند، کم‌توجهی شده است.

  وی با بیان اینکه در پروژه‌های مدیریتی از جوانان کمتر استفاده می‌شود، گفت: البته دولت کارهایی را انجام داده و بخشنامه‌هایی را ابلاغ کرده است و در این بخشنامه‌ها تأکید کرده که در آینده میانگین سنی برخی مدیران میانی تا حدودی جوان‌تر شود و این تنها بخشی از اقدامات دولت در حوزه اجرایی کردن بیانیه گام دوم است که کافی نیست.

  دبیرکل حزب بیداری اسلامی تأکید کرد:‌ طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها صرف جوان‌گرایی در بیانیه گام دوم مطرح نیست، بلکه باید جوانانی که تخصص، تعهد، خبرگی و شایستگی پذیرش مسئولیت‌های مدیریتی را دارند به مدیران پویا در آینده تبدیل شوند.

  شهاب ادامه داد:‌ دولت با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مدیران جوان می‌تواند این زمینه را فراهم کند تا در آینده نه چندان دور جوانان جایگزین مدیران مُسن شوند.

  وی مدیریت دانش را در امر جانشین‌پروری بسیار مهم و ضروری دانست و عنوان کرد:‌ مدیریت دانش یعنی اینکه جانشین‌پروری به‌نحوی صورت گیرد که مستندسازی‌های لازم برای دانش، ایجاد شود و وقتی مستندسازی انجام شد، دانش قبلی به نسل بعدی منتقل می‌شود؛ لذا وقتی شخصی مدیرکل است باید به‌گونه‌ای عمل کند که دانش خود را به معاون جوانش انتقال دهد تا در آینده همین معاون جوان به‌عنوان مدیرکل جایگزین وی و به یک مدیر موفق در آینده تبدیل شود که این موضوع نمونه‌ای موفق از جانشین‌پروری با استفاده از مدیریت دانش است.

  اخبار مرتبط :