اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۲۶۱ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
  موافقان و مخالفین چه می گویند:

  طرح دو دیدگاه پیرامون انتخاب شهردار آینده ساری

  جالب است بدانیم بسیاری از مدیرانی که بدین سبک به شهرداری تحمیل شده اند، تنها حقوق بگیر این دستگاه اجرایی و سیاست های آنها در مدیریت سطوح میانی، تفرقه افکنانه است...

  به گزارش راه شلمچه، شعبان وفایی نژاد یکی از کارشناسان با تجربه در امور شهری و شوراها با ارسال تحلیل خود از وضعیت آینده مدیریت شهری در ساری، وضعیت کنونی را مورد واکاوی قرار داد.

   

  وی در نوشتاری آورده است:

   

  بعد از انتصاب مهدی عبوری شهردار سابق ساری به عنوان معاون وزارت راه و شهرسازی، چالش بزرگی بر سر انتخاب شهردار بعدی مطرح است چرا که مدیران شاخص مدیریت شهری در مجموعه شهرداری از طیفی هستند که از آنها به عنوان مخالفین نام برده می شود در حالی که با انعطاف مدیریتی و پرهیز از نگاههای سیاسی، بستر برای استفاده از ظرفیت های بی بدیل آنها وجود داشت.

   

  در محور اصلی باید پذیرفت دو دیدگاه وجود دارد طیفی از اعضای شورای شهر ساری موافق پاکسازی کامل عناصر نامطلوب در شهرداری و برخورد ملموسانه با انواع فسادهای اداری و مالی هستند آنها معتقدند مدیرانی که از دیگر ارگان ها به شهرداری منتقل شده اند باید به محل کار سابق خود بازگشت و شهرداری از توانمندی های داخلی برای مدیریت سطوح مختلف بهره ببرد که این دیدگاه مورد اقبال عمومی بسیاری چه در مجموعه پرسنل و چه افکار عمومی قرار دارد.

   

  در تکمیل این تحلیل، جالب است بدانیم بسیاری از مدیرانی که بدین سبک به شهرداری تحمیل شده اند، تنها حقوق بگیر این دستگاه اجرایی و سیاست های آنها در مدیریت سطوح میانی، تفرقه افکنانه است البته در سویی دیگر مدیران ناکارآمدی هم وجود دارد که تنها بر اساس روابط بر میز قدرت تکیه زده و ریخت و پاش های بی حد و حصر اداری و مالی را مدیریت می دانند این عده هیچ مقبولیتی در بین کارگران ندارند و بی شک پاکسازی اینگونه افراد از بدنه شهرداری توسط شهردار بعدی می تواند در شتاب بخشی اهداف این نهاد بسیار موثر باشد.

   

  البته باید بیفزائیم بلاشک افرادی که توسط اینگونه مدیران به شهرداری تحمیل شده و به هیچ عنوان حاضر به قرارگرفتن در مسیر اصلاحات نیستند به دنبال بقای آنها هستند زیرا منافع خود را در خطر می بینند از این افراد بی لیاقت حمایت می کنند و در کمال تعجب، متأسفانه برخی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری نیز مدافع آنها هستند.

   

  گفتنی است در نقطه ای دیگر برخی از اعضای شورای شهر خواستار حذف کلیه حقوق بگیران نجومی شهرداری و نیروهایی هستند که بدون حضور در محل کار حقوق دریافت می کنند؛ وجود این افراد هزینه های سنگین مالی بر دوش شهرداری قرار داده و به واسطه آن شهرداری حتی در تأمین منابع مالی بیمه کارگران نیز دچار مشکل و دود آن به چشم زحمتکشانی می رود که بی ادعا، شبانه روزی برای سازندگی مرکز مازندران در تلاشند.

   

  به هر سو خشکاندن ریشه فساد در شهرداری ساری و سازمان های تابعه باید الویت اصلی شهردار بعدی باشد چرا که حجم گسترده ای از اعتبارات مالی این دستگاه اجرایی صرف هزینه هایی می شود که هیچ منافعی برای مردم و شهر ساری ندارد و باید اشاره کنیم افرادی که تا دیروز پرچم حمایت از مهدی عبوری را بر دست داشتند اینک و پس از ایفای مسئولیت وی در وزارت راه و شهرسازی، علیه وی موضع گیری و وی را مقصر همه این مباحث حاشیه ای می دانند که به این موضوع در گزارشات بعدی خواهیم پرداخت.