اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۴۱۷ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳

  انتشار کتاب چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام

  نخستین اثر فاخر علمیِ چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام رونمایی شد.

  به گزارش راه شلمچه، این کتاب ارزشمند که در آن از چهارده مقاله ی وزین،  به قلم چهارده نویسنده و متفکر مطرح کشور بهره مند شده است به همت ستاد برگزاری چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام به زیور طبع آراسته و منتشر شد.

  در این اثر نفیس، نویسندگان مطرح و صاحبان تألیفات متعدد  نظیر آیت الله حاج سید حجت موحد ابطحی از علمای برجسته ی اصفهان، آیت الله حاج شیخ علی اکبر مهدی پور از بزرگان پژوهش و تاریخ، حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی محقق و نویسنده جوان شیعه و چندی از صاحبان قلم و اندیشه در مقالاتی علمی به اهمیت هزار و چهارصدمین سال شهادت آن امام همام پرداخته و مطالب علمی خود را ارائه نمودند.

  در این اثر فاخر جمعي از شعراء مكتب اهل البيت عليهم السلام نیز اشعار خود را به مناسبت یکهزار و چهارصدمین سال شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام به یادگار گذاشتند که بر عظمت این اثر و یاد بود علوی افزوده است.

  در بخشی از این اثر می خوانیم: یکهزار و چهارصد سال از شهادت بزرگمردی می گذرد که رسول خدا صلی الله علیه و آله در شأن او فرموده است :« لَوِ اجْتَمَعَ النَّاسُ عَلَی حُبِّ عَلِیِّ بْنِ أبِی طَالِبٍ لَما خَلَقَ اللَّهُ النَّار ؛ اگر تمام مردم در دوستی و محبت علی ابن ابی طالب علیه السلام جمع می شدند ، خداوند آتش را خلق نمی کرد .» این محبت ، همان سرمایۀ عظیمی است که خداوند متعال می فرماید :« قُلْ لا أسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبی ؛ بگو : به ازای آن [رسالت] پاداشی از شما نمی خواهم ، مگر دوستی دربارۀ خویشاوندان من . »خویشان پیامبر و ذوی القربی ، علیّ و فاطمه علیه السلام و فرزندانشان هستند ؛ چگونه دشمنان آن حضرت ، منکر این عظمت می شوند.در چهاردهمین قرن شهادت آن حضرت می گوییم : خدایا ! در دنیا دیگر آقایی همچون امیرالمؤمنین علی علیه السلام خلق نشده ، که مظهر عدالت بوده و فرمانداران خویش را امر به عدالت می نموده و می فرموده اند : ای مالک ! قلب خویش را کانون رحمت و محبت و لطف به رعیت قرار ده ، و در مورد آنان همچون درّنده ای مباش که خوردن آنها را غنیمت شمارد ، زیرا آنها دو گروهند؛ یا برادر دینیِ تو هستند ، و یا انسان هایی که در آفرینش شبیه تواند ( و در هر حال باید حقوق آنان را رعایت کنی .)

  شایان ذکر است ، 21 رمضان امسال 1400 سال است که از شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می گذرد و از اینرو بزرگان و مراجع عظام شیعه در صدد برگزاری هرچه باشکوه تر این مناسبت می باشند که امید است عاشورای دیگری را در چهاردهمین قرن شهادت امیرالمومنین علیه السلام شاهد باشیم.

  اخبار مرتبط :