اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۴۴۶ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
  آیت الله نظری خادم الشریعه:

  چهاردهمین قرن شهادت امیرالمومنین(ع) باید باشکوه برگزار شود

  آیت الله حاج شیخ شرف الدین نظری خادم الشریعه از علمای برجسته مازندران در جمع روزه داران دارالولایه ساری بر هرچه با شکوه تر برگزار نمودن چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام تأکید کرد.

  به گزارش راه شلمچه از ساری، این دانشمند برجسته یک هزار و چهار صدمین سال شهادت آن امام همام را سرفصل جدیدی برای بسط معارف والای علوی در جهان معاصر دانست و افزود: و عقلای عالم که امروز به دنبال علم و عدالت هستند تنها می توانند این دو موضوع مهم را در خانه حضرت علی علیه السلام بدست آورند و می بایست امسال برنامه‌های ایام شهادت مولای متقیان علی علیه السلام یک تفاوت جدی با سال‌های گذشته و آتی داشته باشد.

   فرزند آیت الله العلامه نظری خادم الشریعه با اشاره به اینکه سی سال قبل چهاردهمین قرن شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها رقم خورد و سالروز شهادت ایشان منجر به تعطیلی رسمی در کشور شد، افزود: در آن مقطع مهم همه ایران به برکت احیای چهاردهمین قرن شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها یکپارچه به عاشورای فاطمی تبدیل شد.

  این استاد برجسته ی حوزه علمیه قم با تأکید بر همه اقشار در سهیم شدن این حرکت جهانی گفت:  باید از این سر فصل جدید در جهت جهادی سازی فرهنگ و معارف ناب علوی بهره گیریم .

   وی بر ضرورت مشارکت آحاد مردم در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم چهاردهمین قرن شهادت حضرت علی علیه السلام تأکید کرد و با بیان این که مردم و هیأت‌های مذهبی باید عصر روز بیست و یکم شهادت حضرت علی علیه السلام حضور پررنگی در شهر و روستا داشته باشند، افزود: تجمع خودجوش علوی بدون علم، کتل و زنجیر در عصر روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان باید به طور جدی دنبال شود.

  این عالم ولایی برپایی ایستگاه‌های صلواتی در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به منظور دادن افطاری ساده به عزاداران و همچنین اقشار مختلف مردم را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: افطار دهی یکی از سنت‌های بسیار مهم است که نباید فراموش شود بلکه باید به صورت مشارکتی برگزار شود.

  اخبار مرتبط :