اخبار تازه

کد خبر ۱۳۴۵۶۲ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵
حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دیدار جمعی از دانشجویان:

بارها به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه گفتم که به عملی شدن برجام به شکل فعلی اعتقادی ندارم/ خطاهای بزرگی در خصوص‌سازی صورت گرفته است

جمعی از دانشجویان عصر امروز با حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

ساختار قانون اساسی خوب است اما می‌تواند تکمیل شود/ خطاهای بزرگی در خصوص‌سازی صورت گرفته استبه گزارش راه شلمچه به نقل از گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، دیدار جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکلهای دانشجویی با حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، در حسینیه‌ امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.

در ابتدای این دیدار، تعدادی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل کشور پرداختند و سپس رهبر انقلاب بیانات خود را ایراد کردند.

پاسخ رهبر انقلاب به یکی از دانشجویان درباره نسبت مشکلات کشور با ساختار نظام

حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در پاسخ به یکی از دانشجویان درباره نسبت مشکلات کشور با ساختار نظام فرمودند:  یکی از ناطقان سؤال کردند که این کمبودها در اداره‌ی کشور به ساختار برمیگردد یا به کارگزاران. ساختار قانون اساسی خوب است. البته ساختارها میتوانند تکمیل شوند و نواقصشان برطرف شود؛ مثلاً یک روز مجمع تشخیص نداشتیم و امروز داریم. در همه‌ی نظامها همین است. بنابراین ساختار ایرادی ندارد منتها باید کم و زیادش کرد. نظام پارلمانی هم که درباره‌ی آن بحث شد، ما مفصل در مجمع بازنگری قانون اساسی آن را بررسی کردیم و نتیجه این شد که مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است.  اما ما کارگزاران اشکال داریم؛ ناتوانی و کوتاهی داریم. گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی میکنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند.

خصوصی سازی نیاز مبرم اقتصاد است/ البته خطاهای بزرگی صورت گرفته که باید جلوی آن را گرفت

رهبر انقلاب در واکنش به سخنان یکی از دانشجویان درباره توقف خصوصی‌سازی فرمودند: یکی از دانشجویان درباره‌ی خصوصی‌سازی سؤال کرد و خواستار توقف آن بود. البته در خصوصی‌سازی خطاهای بزرگی صورت گرفته که بنده هم مکرراً تذکراتی داده‌ام. اشکالاتی در خصوصی‌سازی هست. منتها اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد است؛ این از جمله اشکالات ساختار بود که اصلاح شده است. البته در عمل اشکالاتی وجود دارد؛ خطاها و بی‌توجهی‌ها و لغزشهایی صورت گرفته که باید جلوی لغزشها را گرفت.

پاسخ رهبر انقلاب به دانشجویی که تصویب برجام را به رهبری نسبت داد

حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در پاسخ به دانشجویی که تصویب برجام را به رهبری نسبت داد، فرمودند: در صحبتها بود که تصویب برجام را به رهبری نسبت داده‌اند؛ خب شما چشم و گوش دارید و همه‌چیز را می‌بینید. نامه‌ای که درباره‌ی برجام نوشته شد و شرایطی که ذکر شده که در این صورت تصویب میشود را ببینید. منتها اگر این شرایط اجرا نشده، وظیفه‌ی رهبری این نیست که وارد بشود. نظر ما این است که رهبری وارد #کار_اجرایی نشود، مگر جایی که به حرکت کل انقلاب ضربه میزند. اما آن‌طور که برجام عمل شد، من خیلی اعتقادی نداشتم و بارها هم به رئیس جمهور و  وزیر خارجه گفتیم و تذکر دادیم.

در حال تکمیل.....