اخبار تازه

کد خبر ۱۳۴۵۶۳ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶
حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دیدار جمعی از دانشجویان:

ساختار قانون اساسی خوب است اما می‌تواند تکمیل شود/ خطاهای بزرگی در خصوص‌سازی صورت گرفته است

جمعی از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاببه گزارش راه شلمچه به نقل از گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، دیدار جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکلهای دانشجویی با حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، در حسینیه‌ امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد.

در ابتدای این دیدار، تعدادی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل کشور پرداختند و سپس رهبر انقلاب بیانات خود را ایراد کردند.

پاسخ رهبر انقلاب به یکی از دانشجویان درباره نسبت مشکلات کشور با ساختار نظام

حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در پاسخ به یکی از دانشجویان درباره نسبت مشکلات کشور با ساختار نظام فرمودند:  یکی از ناطقان سؤال کردند که این کمبودها در اداره‌ی کشور به ساختار برمیگردد یا به کارگزاران. ساختار قانون اساسی خوب است. البته ساختارها میتوانند تکمیل شوند و نواقصشان برطرف شود؛ مثلاً یک روز مجمع تشخیص نداشتیم و امروز داریم. در همه‌ی نظامها همین است. بنابراین ساختار ایرادی ندارد منتها باید کم و زیادش کرد. نظام پارلمانی هم که درباره‌ی آن بحث شد، ما مفصل در مجمع بازنگری قانون اساسی آن را بررسی کردیم و نتیجه این شد که مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است.  اما ما کارگزاران اشکال داریم؛ ناتوانی و کوتاهی داریم. گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی میکنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند.

خصوصی سازی نیاز مبرم اقتصاد است/ البته خطاهای بزرگی صورت گرفته که باید جلوی آن را گرفت

رهبر انقلاب در واکنش به سخنان یکی از دانشجویان درباره توقف خصوصی‌سازی فرمودند: یکی از دانشجویان درباره‌ی خصوصی‌سازی سؤال کرد و خواستار توقف آن بود. البته در خصوصی‌سازی خطاهای بزرگی صورت گرفته که بنده هم مکرراً تذکراتی داده‌ام. اشکالاتی در خصوصی‌سازی هست. منتها اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد است؛ این از جمله اشکالات ساختار بود که اصلاح شده است. البته در عمل اشکالاتی وجود دارد؛ خطاها و بی‌توجهی‌ها و لغزشهایی صورت گرفته که باید جلوی لغزشها را گرفت.

در حال تکمیل.....