اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۶۲۸ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰

  امام جمعه بندرعباس: حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی می‌شکنیم

  ائمه جمعه سراسر کشور امروز در نماز جمعه‌ها با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر و مقاومت مردم در طول انقلاب در برابر دشمنان، عنوان کردند با توجه به مشکلات ایجاده شده مردم باز هم دشمنان نظام را ناامید خواهند کرد.

  ‌ولنگاری و بی‌بند و باری برای جوانان نشاط نمی‌آورد

  امام جمعه مشهد با گرامی‌داشت سال‌روز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ این جمله از ابعاد مختلف قابل تحلیل و تبیین است.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا- آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در ظاهر خرمشهر با برنامه‌ریزی فرماندهان و نقشه‌ای که در عملیات بیت‌المقدس تنظیم کردند و فداکاری و شهامت و قدرت رزمندگان اسلام فتح شد؛ نه طوفانی، نه بادی، نه سیلی و نه یک حادثه‌ای طبیعی آمد که بگوییم در دست آنان نبود و آن حادثه باعث فتح خرمشهر شد.

  علم‌الهدی با طرح این پرسش که نقش خدا در فتح خرمشهر چه بود؟، تصریح کرد: نیروهایی که در عرصه فتح خرمشهر اقدام کردند دو جریان بودند، یکی فرماندهانی که برنامه‌ریزی کردند و نقشه جنگ و دفاع را تنظیم کردند و یکی هم رزمندگان از جان گذشته‌ای که وارد عملیات شدند. با وجود این‌که با تمام معادلات و موازنه‌های نظامی آن روز فتح خرمشهر امکان نداشت، آن‌چه باعث شد آن‌ها جرأت کنند و به این مرحله اقدام کنند اعتقاد و اعتمادشان به خدا بود. جریان عملیاتی و رزمندگان هم اراده کردند پیروز شوند و پیروز شدند، چراکه به خدا معتقد بودند.

  وی خاطرنشان کرد: بنابراین انسان‌هایی با عشق به خدا و اراده‌ای برخاسته از ایمان و اعتقاد به خدا به یک کاری که بر حسب معادلات و موازنه‌های نظامی امکان نداشت، دست زدند و خدا هم کمک کرد. کمک خدا این بود که خدای رزمندگان ما خدای بعثی‌ها بود یعنی دل و اراده آن‌ها هم دست خدا بود و خداوند در دل آن‌ها غفلتی انداخت و کاری کرد که آن‌ها غافلگیر شدند.

  امام جمعه مشهد افزود: هنگامی که رزمندگان ما پس از فتح خرمشهر به سنگرهای دشمن می‌رفتند می‌دیدند که لشکریان بعثی با لباس زیر خوابیده‌اند و هنگامی که از خواب پریده‌اند لشکر اسلام را بالای سر خود دیده‌اند. خدا آن‌ها را غافلگیر کرده و غفلت را بر آن‌ها مسلط کرد. رعب و ترس را هم خدا بر جان آن‌ها انداخت که ۵۰ هزار آدم اسلحه رزمنده جنگجویی که برای جنگ به آن نقطه آمدند و مجهز به همه تسلیحات و تجهیزات هستند، دست‌ها را بر روی سر گرفته و تسلیم رزمندگان اسلام شوند.

  وی بیان کرد: وقتی اراده‌ها برخاسته از اعتقاد و اعتماد و ایمان به خدا بود، خدا هم در دل طرف مقابل دو کار می‌کند؛ اول غافلگیر شده و سپس رعب از قدرت اسلام را در دل آن‌ها می‌اندازد. لذا خرمشهر با این کیفیت فتح شد و کسی که در لحظه اول با عمق عرفانی و بینش قوی توحیدی این واقعیت را درک کرد امام بودند که فرمودند خدا خرمشهر را آزاد کرد.

  علم‌الهدی با بیان این‌که «خدای سال ۶۱ همان خدای سال ۹۸ است»، عنوان کرد: خدای جنگ نظامی که مسلمانان را در فتح خرمشهر پیروز می‌کند، خدای جنگ اقتصادی و جنگ نرم امروز دشمن هم است. مقام معظم رهبری فرمودند که این جنگ، جنگ اراده هاست و ما پیروزیم، چراکه اراده دشمن با تکیه بر توان، منابع و تجهیزاتش است، اما تکیه ما که در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و اراده می‌کنیم که مقاومت کنیم، بر خداست.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه «تمام مشکل ما در اراده است»، گفت: امروز مردم اراده کرده‌اند در برابر سختی‌ها و تنگناهای معیشتی مقاومت کنند و مقابل آنچه مربوط به دشمن است با همه قدرت بایستند، اما کسانی که می‌خواهند جامعه و کشور را اراده و مدیریت کنند هم باید اراده کنند که با تمام قدرت بیایند و این تنگنای معیشتی را از سر راه مردم بردارند و مشکلات گرانی را حل کنند؛ هم باید اراده کرده و با توکل به پروردگار و با اراده این چنینی آن را مدیریت کنند.

  علم‌الهدی تصریح کرد: در دوران جنگ برخی از جریان‌های مدیریتی به امام گفتند که به ما اختیار و فرماندهی دهید و امام هم به این دلیل که عذر آن‌ها کاملاً موجه باشد و فردا نگویند ما اختیار نداشتیم در مسئله جنگ به آن‌ها اختیار دادند. اختیار گرفتند که در جنگ فرماندهی کنند، اما آخر این شد که دشمن مسیر ۷۰ کیلومتری را در مرزهای کشور ما دو ساعته طی کرد که اگر با اتومبیل سواری می‌خواست بیاید به این زودی نرسیده بود.

  وی خاطرنشان کرد: آن‌ها قدرت می‌خواستند و با آن اختیار به قدرت رسیدند، اما آن را در مقابل دشمن به کار نبردند. با این وجود مردم ما خواستند در مقابل دشمن پیروز شوند، مردم ما اراده کردند خدا را کمک کنند، مردم ما اراده کردند در خط بندگی خدا را کمک کنند، پس در همه مشکلاتی که آن روز داشتیم-مشکلات اقتصادی، سیاسی، شیطنت‌های گروهک‌های الحادی اعتقادی- یک عده از جان گذشته به عشق امام و به فرمان امام جبهه‌ها را پر کردند و دشمن را با دست خالی شکست دادند.

  امام جمعه مشهد افزود: آن‌ها که گفتند به ما اختیار و فرماندهی دهید چهار پنج ماه نگذشته سرخاب سفیدآب کردند و مانند زن از این مملکت فرار کردند و سر در دامان استکبار گذاشتند، اما مردم بودند که اراده کرده و در جنگ پیروز شدند. مردم و امام (ره) بودند که جنگ را تمام کردند با این عزت و افتخار است که امریکا بیش از ۳۰ سال جرأت نزدیک شدن به ما را ندارد.

  وی با اشاره به اینکه «امروز عده‌ای به دنبال نشاط جوان‌اند»، گفت: مگر نشاط جوان با تار و رقص و… و ناهنجاری‌ها و بی‌بند و باری‌های ضد دینی ممکن است؟ مثل امشبی که بعد از روز فتح خرمشهر بود، جوانانی که در خرمشهر نشاط داشتند، آن نشاط جوانان فاتح خرمشهر را در سال ۶۳ امروز چگونه می‌توان در نسل جوان به وجود آورد؟ آن نشاط را برای جوان به وجود آورید.

  علم‌الهدی با اشاره به اینکه نشاط جوان در آن روز جنگ نظامی بود و امروز جنگ اقتصادی است، اضافه کرد: جوان باید وارد فعالیت‌های اقتصادی شود و قدرت حرکت خود را ببیند و ببیند که فضا را برای حرکت او آماده کرده‌اند، این ایجاد نشاط برای جوان است، نه با ولنگاری و بی‌بند و باری، این برای جوان نشاط نمی‌آورد. امروز باید این کار را برای جوانان بکنید. جوان باید با تکیه بر قدرت خود بیاید کشور را بسازد و در جنگ اقتصادی در برابر دشمن بایستد، مشکلات را حل کند و معیشت را بالا ببرد و این امکان و استعداد در جوان امروز ما وجود دارد، شما باید فضا را برای او باز کنید و او اینگونه نشاط پیدا کند.

  حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی می‌شکنیم

  نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه امیدوارم مردم در مشکلات اقتصادی اخیر با توکل بر خدا این مسیر را طی کنند، تصریح کرد: دیروز تکلیف بود با تفنگ در هشت سال دفاع مقدس برابر دشمن بایستیم و خرمشهر را آزاد کنیم و امروز باید در شرایط اقتصادی کنونی که خرمشهری اقتصادی است این حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی خود بشکنیم.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: تجسس و آدم‌های جست‌وجوگر، جامعه را نا امن کرده و امنیت جامعه را زیر سوال می‌برند.

  وی افزود: یأس و نا امیدی کار کافران و گمراهان است؛ هر فردی که نا امید باشد طرز برخوردش کافرانه بوده و مأیوس می‌شود.

  امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه دشمن به دنبال گرفتن امید از کشور و تبدیل آن به جامعه‌ای بی‌تحرک است، خاطرنشان کرد: دشمن کور خوانده است زیرا هرچه در این راه تلاش کند، مردم دشمن را مأیوس‌تر خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه ملتی که با دست‌خالی و امید در هشت سال دفاع مقدس، دشمن را شکست داد، امروز مقاوم‌تر از گذشته ایستادگی خواهند کرد، اضافه کرد: ما فرزندان خرمشهر و دست‌پرورده مکتب امام علی (ع) هستیم که هیچ‌گاه از میدان جنگ فرار نکرد.

  آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه ایجاد امید و بررسی منصفانه خود تقواست و در برابر آن قضاوت غیرمنصفانه برخلاف تقواست، عنوان کرد: اینکه بگوییم فاسد در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد، تقواست اما اینکه بگوییم فساد دستگاه‌های اجرایی را فراگرفته، بی‌تقوایی است.

  وی در ادامه با بیان اینکه جامعه باید خلأ نبود یک زندانی در جمع خانواده‌اش جبران کند، عنوان کرد: باید همگی یاریگر خانواده زندانیان بوده و دست آن‌ها را بگیریم تا از مشکلاتشان کم کنیم.

  نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه شب احیا شب گرفتن، نگاه به گذشته و تصمیم برای آینده است، افزود: مقدرات بر پایه کارهای گذشته تنظیم می‌شود، پس باید به فکر اصلاح رفتار و طلب بخشش از دیگران داشته باشیم.

  وی اضافه کرد: احکام خداوند هیچ‌کدام شوخی نبوده و نیست بلکه جدی است و باید به‌تمامی آن‌ها پایبند باشیم.

  آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه نام بردن امام علی (ع) خود عبادت بوده و پیامبر اکرم (ص) نیز بر این موضوع تأکید کرده است، خاطرنشان کرد: راه امام علی (ع) تکلیف است و نام امام علی (ع) عبادت است.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه امیدوارم مردم در مشکلات اقتصادی اخیر با توکل بر خدا این مسیر را طی کنند، تصریح کرد: دیروز تکلیف بود با تفنگ در هشت سال دفاع مقدس برابر دشمن بایستیم و خرمشهر را آزاد کنیم و امروز باید در شرایط اقتصادی کنونی که خرمشهری اقتصادی است این حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی خود بشکنیم.

  درس عملیات بیت‌المقدس ایستادگی در مقابل استکبار است

  امام جمعه ایلام درس آزادی خرمشهر را مقاومت در برابر استکبار دانست.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین"الله‌نور کریمی‌تبار" در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن شب‌های قدر و سالروز شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: امام علی (ع) شهید عدالت است و مسلمانان جاهل بی‌بصیرت قاتل او شدند بنابراین باید حواسمان باشد که دربحث دین‌شناسی از یک منبع درست استفاده کنیم تا به گمراهی کشیده نشویم.

  وی گفت: در شب قدر خداوند ما را دعوت کرده تا از رحمت بی انتهای اوبهره‌مند شویم، شبی که عبادت درآن موجب آمرزش همه‌ی گناهان می‌شود.

  نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام در ادامه با اشاره به وجود نعمت رهبری گفت: با مواجهه‌ی هوشمندانه معظم‌له همه‌ی نقشه‌های دشمنان نقش بر آب رفته و توان بازدارندگی ایران اسلامی بیشتر شده و انسجام ملی کشور حفظ شده است.

  کریمی‌تبار به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با دانشجویان، اشاره کرد و گفت: اگر جوانان بخواهند نقش‌آفرینی واقعی خود را داشته باشند باید به ابعاد اعتقادی، گرایشی و رفتاری خود توجه داشته باشند چون دشمن زیرکانه جای دوست و دشمن را عوض می‌کند، بنابراین جوانان باید بر اساس تحلیل درست عمل کنند و ایثارگری، صبوری و ساده‌زیستی را تمرین کنند.

  وی با گرامیداشت روز آزادسازی خرمشهر گفت: درس بزرگ عملیات بیت‌المقدس مقاومت در برابر استکبار جهانی است.

  امام جمعه ایلام با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس، خواستار کمک مردم نوع‌دوست به خانواده زندانیان شد.

  امکان ایجاد ۳۰ هزار شغل علیرغم شرایط اقتصادی در فارس وجود دارد

  امام جمعه شیراز تاکید کرد که در همین اوضاع فعلی اقتصادی می‌توان بیش از ۳۰ هزار شغل در استان فارس ایجاد کرد.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه سوم خرداد شیراز با اشاره به قرار داشتن در سال رونق تولید و لزوم ایجاد اشتغال در این سال خاطرنشان کرد که طی جلسات زیادی که با مسئولان متولی برگزار شده با یک حساب ساده سر دستی متوجه خواهیم شد که در همین اوضاع فعلی اقتصادی در استان بیش از ۳۰ هزار شغل می‌توان ایجاد کرد و اگر نشد ضعف مدیریتی است.

  امام جمعه شیراز با اشاره وضعیت معیشت مردم آن را ناشی از ضعف مدیریت دانست و گفت: ضعف مدیریت در موضوع معیشت مردم معضلاتی ایجاد کرده است.

  وی با بیان اینکه فاصله‌ای بین ارز اعلامی با ارز نیمایی وجود دارد، افزود: جابه‌جایی که در تصمیم‌گیری‌های دولت رخ می‌دهد، مبالغ زیادی پول به وجود می‌آید که در فضای امروز باید صرف رسیدگی به اقشار کم درآمد شود.

  امام جمعه شیراز خواستار ثبات در تصمیم گیری‌های مالی، مقررات و چارچوب‌های اقتصادی شد و بیان کرد: در فضای فعلی، استکبار جهانی فضایی را برای ما ایجاد کرده که نه یک آرایش جنگی نظامی بلکه آرایشی اقتصادی، روانی و رسانه‌ای است و به نوعی می‌خواهد مقاومت مردم را در هم بشکند.

  نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: آنها خیال پوچی کردند، خیالی که در فتح خرمشهر و جنگ هشت ساله دیدند که در انجام آن ناتوان هستند.

  آیت‌الله دژکام همچنین ضمن گرامیداشت حماسه آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد ٦١ نیز بیان کرد: این روز یادآور حماسه بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ ٤٥ کشور با هم متحد شدند تا خرمشهر را از تصرف ایران بیرون بیاورند اما جوانان و زنان ما ایستادند و با کمال قدرت این شهر را از دشمنان پس گرفتند و ثابت کردند که مردم ما پیروان حیدر کرار هستند.

  وی حماسه آزسازی خرمشهر را نشان از سرشت پاک ایرانیان مسلمان دانست که به تاسی از امام علی، دوستدار خداوند و پیامبر (ص) هستند.

  نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: امروز زیر پرچم امام علی (ع) نیروهای مسلح از سپاه و ارتش و بسیح و نیروی انتظامی با هم متحد و مشت فولادینی شده‌اند که هر دشمنی بخواهد گوشه‌ای از این خاک را بگیرد به خاک کوبیده و نابود خواهند شد.

  امام جمعه شیراز همچنین در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به قرارداشتن در آستانه شب‌های قدر، به بیان ویژگی‌های این شب‌ها پرداخت و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید "ما قرآن را در شبی مبارک و با برکت نازل کردیم"؛ شبی که در دهه آخر ماه رمضان قرار داد اما اینکه کدامیک از روزهای ١٩، ٢١ یا ٢٣ ماه رمضان است، مشخص نیست.

  آیت‌الله دژکام عنوان کرد: متأسفانه امروز فضای تبلیغاتی دنیا به گونه‌ای است که حتی اگر وارد قبرستان هم شویم باز هم ممکن است به مرگ فکر نکنیم، در حالی که مرگ یک واقعیت است و نمی‌توان از آن فرار کرد.

  فتح خرمشهر نشان داد ایران می‌تواند در مقابل تمام ابرقدرت‌ها بایستد

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر هم با گرامیداشت سوم خرداد گفت: فتح خرمشهر نشان داد که ایران می‌تواند در مقابل تمام ابرقدرت‌ها بایستد و سرافراز به راه خود ادامه دهد.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، آیت الله غلام‌علی صفایی بوشهری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بوشهر ضمن تاکید بر رعایت تقوا گفت: یکی از کارهای ارزشمند در ماه مبارک رمضان تلاوت قرآن کریم است، همچنین نمازهای واجب که ثواب آن هفتاد برابر ماه‌های دیگر است.

  وی افزود: همچنین به جای آوردن نمازهای مستحب در ماه مبارک رمضان سبب برائت از آتش جهنم است.

  امام جمعه شهر بوشهر اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماهی است که انسان باید در آن اقدام به خودسازی نموده و اخلاقش را نیکو کند.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: از اعمال دیگری که در ماه مبارک رمضان سفارش شده؛ استغفار و سجده‌های طولانی و همچنین پرهیز و نزدیک نشدن به گناه است.

  صفایی بوشهری تاکید کرد: از دیگر اعمالی که به آن توصیه شده صلوات بر محمّد و آل محمّد است، زیرا صلوات سرودی است که فرشتگان با آن همنوا می‌شوند و در حدیث است هر که صلوات بفرستد ۱۰ ثواب کسب کرده و ۱۰ گناه از او برداشته می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند بیانیه گام دوم انقلاب راهبردی به سوی توسعه این نظام و عبور از مشکلات کنونی است، به همین جهت مسئولان بایستی مفاد آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

  امام جمعه بوشهر ادامه داد: طبق گفته رهبر انقلاب امروز نسل جوان ما با تهدیدهای زیادی از جانب دشمن روبرو هستند، لذا باید دست اندرکاران توجه بیشتری به جوانان داشته باشند.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به قرار گرفتن عکس شهید "نادر مهدوی" در کنار مقام معظم رهبری، خطاب به رهبر انقلاب گفت: ما بوشهری‌ها هزاران نادر مهدوی داریم و آماده هستیم تا با تمام قوا در مقابل دشمنان این نظام بجنگیم.

  وی با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر بیان کرد: این رویداد نشان داد که ایران می‌تواند در مقابل تمام ابرقدرت‌ها بایستد و سرافراز به راه خود ادامه دهد.

  آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به آغاز لیالی قدر اظهار کرد: آنگونه که در کتب نوشته شده است مهمترین اعمال در این شب‌ها احیا است.

  امام جمعه بوشهر ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) گفت: ساده زیستی از ویژگی‌ها و سجایای نیکوی اخلاقی آن حضرت بوده است.

  آرایش جنگی امروز جامعه، مراقبت از تولید، مصرف و فرهنگ است

  نماینده ولی‌فقیه چهارمحال و بختیاری گفت: آرایش جنگی امروز ما موفقیت عزیزان در وظایف فردی و جمعی است. مراقبت در تولید، مراقبت در مصرف، مراقبت در فرهنگ آرایش‌های جنگی امروز ما هستند.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام امروز سوم خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: در جامعه کنونی همه موظف هستند ایثار کنند باید در جامعه مؤمن ابراهیم‌گونه تربیت کنیم و در پای مکتب امام راحل انسان‌های ابراهیمی تربیت شود یعنی کسانی که راحت تبر به دست بگیرند و هرچه بت از جمله بت ظالم، استکبار، نفس، دنیاپرستی، اشرافی‌گری و.... را که در جامعه هست، بشکنند. شکستن این بت‌ها وظیفه ما و درس پیامبر (ص) است.

  وی با بیان اینکه نباید بگذاریم مساجد خالی بمانند، ادامه داد: متأسفانه مساجد ما مساجد تراز اسلام عزیز نیستند. به اشکال مختلف توجیح‌های نفسانی داریم و مساجد را خلوت می‌کنیم. مساجد باید پر باشند تا انسان‌های ملکوتی تربیت شوند.

  خطیب نمازجمعه شهرکرد با اشاره به اینکه نماز را در خانه نخوانید و به هر شکل ممکن نماز را در مساجد برپا کنید، گفت: به برکت رفتن شما به مساجد و کمک‌هایتان مشکلات مساجد و جامعه حل می‌شود. قطعاً انسان‌هایی که در مساجد تربیت شوند تبدیل به شهید حججی و شهدای مدافع حرم می‌شوند و این‌ها انسان‌های مقاوم و اثرگذار در جامعه می‌شوند. قطعاً اداره‌ای که در آن نماز ضایع باشد اداره تراز اسلامی نخواهد بود و مسئولی که برای نماز جماعت اداره وقت نگذارد نمی‌تواند ادعا کند که مدیر مسلمان است.

  نماینده ولی‌فقیه استان با اشاره به سوم خرداد، اظهار کرد: امروز روز آزادی و پیروزی و یک حادثه مهم عبرت‌آموز، درس‌گیرنده و جهت‌دهنده در انقلاب اسلامی است. عبرتی برای مردم است تا مسئولان خائن به انقلاب را بشناسند. این خائنین همیشه بوده و در مقابل آن‌ها مقاومت، سپاه، بسیج و مردم بوده‌اند و این مقاومت، ولایت از امام (ره) و پیروی از دستورات چنان موجی در جامعه ایجاد کرد که همه دنیا را در بر گرفت. این‌ها نشانه ایستادگی است.

  حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه هفتم خرداد روز مجلس است، بیان کرد: مردم مجلس را رصد کنند و مراقب انتخاب‌هایشان باشند تا فردی متعهد و دلداده انقلاب و اسلام را انتخاب کنند.

  وی با بیان اینکه روز قدس مناسبتی است که همه ساله جواب داده است، گفت: روز قدس جهانی است و همه این روز را لبیک می‌گویند که عبادت بزرگی است. تا امروز به آن عنایت داشتید و قطعاً از این به بعد نیز عنایت خواهید داشت.

  خطیب نمازجمعه شهرکرد در پایان گفت: روزه‌داران شب قدر، شب تقدیر است و مقدرات ما تقدیر می‌شود. لذا گفته‌اند امشب بسیار دعا کنید امشب شب دعا و استغفار است. باور داشته باشید خدایی که ما را به دعا و توبه دعوت کرده دعایمان را مستجاب و توبه‌مان را می‌پذیرد.

  تهدیدات دشمن رجزخوانی بیش نیست

  امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز دشمن هر روز به هر نحوی کشورمان را تهدید می‌کند ولی همه آنها رجزخوانی بیش نیست، گفت: اینکه آنها ۴۰ سال است رجزخوانی می‌کنند ولی توانایی ورود به جنگ ندارند فقط یک علت دارد و آن هم توانمندی موشک کشورمان است.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در جمع نمازگزاران زنجان، با دست مریزاد گفتن به سازندگان موشک و کسانی که اقتدار را برای کشورمان به وجود آورده‌اند، اظهار کرد: دشمن به خوبی به قدرت کشورمان پی برده است. هرچند دشمن به فرموده رهبری در آرایش جنگی قرار دارد و ما نیز باید در مقابل آنها آرایش جنگی داشته و حواسمان را جمع کنیم.

  وی با بیان اینکه امروز جنگ، جنگ اراده است، افزود: در جنگ اراده کسانی موفق و پیروز خواهند شد که اراده قوی و محکم داشته باشند. امروز باید از دشمن غافل نشویم و همه ابعاد تلاش دشمن را ارزیابی و در مورد آن دقت کنیم. باید از کشور یک صدا شنیده و همه باید وحدت و اتحاد داشته باشیم تا دشمن به هدف خود نرسد، همانطور که در ۴۰ سال گذشته نرسیده است.

  وی با بیان اینکه امروز در این شرایط نباید فقط به فکر خودمان باشیم، تصریح کرد: طبقه متوسط و ضعیف جامعه امروز در شرایط خوبی نیستند، در حالی که متأسفانه عده‌ای زالووار فقط به فکر خود هستند.

  آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن شب‌های با عظمت قدر، گفت: باید به درستی از خیرات و برکات شب‌های قدر بهره‌مند شویم.

  امام جمعه زنجان به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: سال ۶۱ در عملیات فتح‌المبین ۲، گشایش‌هایی ایجاد و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از خاک کشورمان آزاد شد.

  آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه هنوز هم بسیاری از کارشناسان نظامی در مورد عملیات بیت‌المقدس برای آزادی‌سازی خرمشهر در حیرت هستند، گفت: هنوز هم ابعاد مختلف شامل نحوه برنامه‌ریزی و اجرای عملیات آزادسازی خرمشهر موجب شگفتی کارشناسان جنگی است.

  امام جمعه زنجان به روز مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در قانون اساسی، ایران اسلامی سه قوه دارد و انتظار داریم، مجلس در شرایط فعلی اقتصادی و فشار اقتصادی استکبار جهانی در مورد وضعیت اقتصادی و لجام گسیختگی قیمت‌ها و شرایط بد اقتصادی قوانینی وضع کنند که این وضعیت بهبود یابد.

  فتح خرمشهر سند افتخاری است که با دست خالی و با همت بلند بدست آمده است

  امام جمعه اراک گفت: جوانان این کشور توانستند در عملیات فتح خرمشهر، لشگر تا بن دندان مسلح بعث را از پای درآورند، این سند افتخاری است که با دست خالی و با همت بلند و قدرت اراده و ایمان بدست آمده است.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، آیت الله دری نجف آبادی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به قرار گرفتن در آستانه راهپیمایی روز قدس، این روز را روز عزت و شرف مسلمانان و روز وحدت امت اسلام دانست و افزود: روز قدس روز حماسه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته و روز بیعت مجدد با امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا و روز دفاع از حریم اسلام و قرآن است.

  وی با تاکید بر اینکه روز قدس روز اسلام است و همگان باید برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس آماده شده و به آمریکا، اسرائیل، جنگ و تحریم‌ها نه گفته و به اسلام علوی و فاطمی و مبارزه با اسلام اسرائیلی، سعودی و آمریکایی، آری بگویند، گفت: حضور سراسری ملت ایران در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهد که این ملت، ملت اراده است و اگر لازم باشد برای جهاد و شهادت در راه خدا آماده است.

  دری نجف آبادی در ادامه به حماسه فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: جوانان این کشور توانستند در عملیات فتح خرمشهر لشگر تا بن دندان مسلح بعث را از پای درآورند، این سند افتخاری است که با دست خالی و با همت بلند و قدرت اراده و ایمان بدست آمده است.

  وی با بیان اینکه این پیروزی پیام بزرگی برای آمریکا، اسرائیل و آل سعود مرتجع که آمریکا را به جنگ با ایران دعوت کرده و از او حمایت می‌کند و تلاش می‌کند تا فلسطین را به اسرائیل ببخشد، دارد.

  وی اظهار کرد: آل سعود و هم پیمانانش به سرنوشت شوم جنایتکاران تاریخ گرفتار خواهند شد و در این میان ملت ما یک راه بیشتر ندارد و آن اینکه مقاومت، پایمردی و ایستادگی کند، چراکه ایستادگی در این مسیر نتیجه بخش است.

  وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: باید نسبت به خطراتی که از سوی دشمن ما را تهدید می‌کنند، هشیار بوده و برای آینده‌ای امیدبخش و نشاط آفرین آماده باشیم. با توکل به خدا می‌توانیم گام‌های بلندی را در حوزه اقتصادی، علمی و دانش افزایی برداریم.

  دری نجف آبادی افزود: در این میان از دولتمردان و دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود بر بازار و قیمت‌ها نظارت بیشتری داشته و برای مبارزه با فساد هوشیار بوده باشند تا از بحران‌های ساختگی آمریکایی عبور کنیم.

  دری نجف آبادی بر لزوم پرهیز از واردات کالاهایی که در داخل کشور توان تولید آنها وجود دارد و ضرورت مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: باید در این مسیر از تهدید و تحقیر و توهین پرهیز کنیم چرا که همگی در یک کشتی نشسته ایم و باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم.

  وی همچنین با اشاره به روز مجلس، گفت: از مجلس انتظار می‌رود که به فکر مصالح عالیه کشور و منابع کشور باشد. همچنین انتظار می‌رود نسبت به اصلاح نظام بودجه ریزی کشور اقدام و در فرصت باقیمانده برای اینکار، اصلاحات لازم انجام و خلاءهای واقعی موجود برطرف شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم بهره گیری هرچه بیشتر از فرصت ماه مبارک رمضان در مسیر رشد و کمال تاکید کرد و افزود: امسال ۱۴۰۰ از شهادت امیرالمومنین علی (ع) می‌گذرد. همه اقشار باید به بهانه این مناسبت با عظمت در راه مبارزه با شبهات و انحرافات گام‌های بلند برداشته و علم علی (ع) را هرچه با عظمت تر به اهتزاز درآوریم و این شخصیت باعظمت را در سطح بین المللی به مردم دنیا معرفی کنیم.

  مسئولان درعرصه اقتصادی از جوانان متعهد و کارآمد استفاده کنند

  امام جمعه ارومیه گفت: زمینه برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب الهی در آینده فراهم شود.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه ایران در حال جنگ اقتصادی با دشمن است، تصریح کرد: در بحث تولید و اقتصاد مسئولان آرایش نظامی داشته باشند و مقابل دشمن کوتاه نیایند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مسئولان در عرصه اقتصادی از جوانان متعهد و کارآمد استفاده کنند.

  وی بی بند وباری را برای جامعه مضر دانست و گفت: مسئولان فرهنگی بویژه دانشگاهیان و آموزش و پرورش باید مانع رشد بی بند و باری در جامعه شوند.

  امام جمعه ارومیه ادامه داد: مردم و مسئولان در این ماه از جمع خوانی قرآن نباید غفلت کنند چرا که این مراسم محل نزول رحمت های الهی است.

  ادامه دارد....