اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۵۱۱۵ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶
  یک مقام ژاپنی:

  آبه با هدف میانجیگری به تهران نمی‌آید/ دیدار با روحانی و رهبر انقلاب در دستور کار

  یک مقام ژاپنی در آستانه ورود آبه به تهران، درباره اهداف و برنامه‌های این سفر توضیحاتی ارائه داد.

  مقام ژاپنی: آبه با قصد میانجیگری به تهران نمی آید/ نمی توانیم پیش امدن بحث میانجگری بین ایران و امریکا را در دیدارهای ابه رد کنیم به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در آستانه سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران مقامات این کشور نشستی با حضور اصحاب رسانه در محل این سفارت خانه برگزار کردند.

  در این نشست مقام ژاپنی حاضر در جلسه ابتدا به تشریح جرئیات سفر آبه به تهران پرداخت. سپس از اهمیت ایران و موقعیت استراتژیک کشورمان برای ژاپن را متذکر شد.

  وی در این باره گفت: نخست وزیر ژاپن در روز چهارشنبه ۲۲ خردا به تهران می‌آید و در ابتدا مورد استقبال ظریف وزیر امور خارجه قرار می گیرد. آبه پس از دیدار مختصر به وزیر امور خارجه ایران رهسپار کاخ سعدآباد می‌شود و با حسن روحانی رئیس جمهور ایران رایزنی می‌کند. وی در روز پنج شنبه نیز با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.

  وی در خصوص قصد سفر آبه به تهران نیز گفت: حضور نخست وزیر در تهران با قصد میانجیگری بین تهران و واشنگتن نبوده، اما این احتمال را نمی‌توانم رد کنم؛ چراکه امکان دارد در خصوص موضوع مذکور  صحبت‌هایی مطرح شود.