اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۵۸۹۸ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
  اظهارات صریح و جالب توجه عضو شورای کارگری شهرداری ساری:

  از انحراف بودجه 200 درصدی شهرداری تا امضاهای نمایشی اعضای شورا

  آقایان برای تبلیغات خود به دروغ ساری را کلان شهر معرفی کرده بودند در حالی هیچ یک از آیتم های این مسئله در مرکز مازندران وجود نداشته و عوام فریبانه از کلان شهر شدن سخن گفته اند...

   مهندس عباس غلامی عضو شورای کارگری شهرداری مرکز مازندران در جلسه این شورا با تبریک موفقیت محمد غلامی در والیبال ساحلی کارگری جهان در اسپانیا، با بیان اینکه حذف تعطیل کاری در دوره مدیریت قبلی بوده است، گفت: توانمندی شهرداری ساری در پرداخت مطالبات باید مورد بررسی قرار بگیرد.

   

  به گزارش راه شلمچه، وی افزود: برخی مدیران نگاه استثماری به پرسنل دارند و باید پرسید چرا قراردادهای شهرداری با شرکت های پیمانکاری به گونه ای است که آنها به خود اجازه هرگونه برخورد با کارگران را بدهند و مشکل کار را ابتدای امر باید از نوع عقد قراردادهای و نگاه مدیران نسبت به آن واکاوی کرد.

   

  غلامی با اشاره به عدم هرگونه ساماندهی منطقی در بحث نیروهای شهرداری، یادآور شد: برخی نیروها به صورت اتوبوسی، برخی مینی بوسی و برخی نیز وی آی پی در این دستگاه مشغول فعالیت هستند و اینکه مدیر یا مسئولی با سابقه 38 ساله از وضعیت کارگران خود اطلاعات درستی ندارد تأسف بار است.

   

  مهندس غلامی با یادآوری اینکه در دوره مدیریتی مهندس حجازی در شهرداری، پروژه های بزرگی همچون کمربندی جنوبی، پل میدان ولی عصر(عج) و ... در ساری اجرا اما هیچگاه حق و حقوق کارگران قربانی اهداف آقایان نبوده، بیان داشت: متأسفانه ما پست سازمانی نداریم چطور می توانیم به دنبال ساماندهی نیروها باشیم حتی نیروهای دارای مجوز و قدیمی در مجموعه شهرداری فاقد پست سازمانی و حتی ابلاغ داخلی در واحدها هستند و واگذاری مسئولیت ها در شهرداری و سازمان های تابعه بر اساس سلایق شخصی و رابطه هاست؛ در واقع باید گفت شهرداری ساری در بحث نیروی انسانی، در مرز انفجار قرار دارد.

   

  این عضو شورای کارگری با گذری در گذشته شهرداری، مدعی شد: آقایان برای تبلیغات خود به دروغ ساری را کلان شهر معرفی کرده بودند در حالی هیچ یک از آیتم های این مسئله در مرکز مازندران وجود نداشته و عوام فریبانه از کلان شهر شدن سخن گفته اند.

   

  وی از انحراف بودجه 200 درصدی شهرداری شدیداً انتقاد کرد و گفت: بنابر گفته های 2 عضو شورا که یکی از آنها در روز جهانی کارگر به موضوع تحقّق بودجه شهرداری اشاره کرده اند مبلغ 170 میلیارد تومان از شهروندان بودجه دریافت شده و الباقی در خصوص جرایم ماده صد دستگاه های اداری و دولتیِ بدهکار شهرداری بوده است این رقم بودجه، ردیفی بوده که در مجلس باز و مبلغ 450 میلیارد توسط شهرداری دریافت شد.

   

  غلامی در ادامه توضیحات خود گفت: بنابر گفته های آقایان، بانک آینده ماهیانه مبلغ 13 میلیارد به شهرداری پرداخت می کند که این بدهی تا دی ما به اتمام می رسد و با عنایت به اینکه شهرداری نهادی غیرانتفاعی و بودجه آن جز بودجه ملی مثل زباله سوز که چگونگی صرف هزینه آن مشخص نیست، از هزینه شهروندان تأمین می گردد ، از هم اکنون باید زنگ خطر را برای تحقّق بودجه غیرمنطقی تصویب شده بالای 700 میلیارد به صدا درآورد و در این بین پرداخت حقوق کارگران شهرداری نیز چالش و بحرانی عظیم برای مسئولین شهری ایجاد خواهد کرد چرا که با توجه به دریافتی 170 میلیاردی شهرداری در سال 97 و افزایش 5 درصد بودجه در سال جاری و البته وضعیت سخت اقتصادی و رکود در ساخت و سازها، قطعا تحقّق این رقمِ تبلیغاتی غیر ممکن می باشد

   

  مهندس عباس غلامی با انتقاد از حذف رفاهیات 350 هزار تومانی ماهیانه کارگران پیشنهاد داد این مبلغ به صورت ثابت در فیش حقوقی کارگران به عنوان تعطیل کاری اعمال و پرداخت شود و گفت: مسئولان نسبت به پرداخت 4 درصد سختی کار نیروهای خدمات شهری اقدام کنند.

   

  این عضو شورای کارگری در شهرداری، از تخلف آشکار شرکت های تأمین کننده نیروی انسانی شهرداری سخن گفت و خاطر نشان کرد: متأسفانه این شرکت ها حقوق پایه نیروهای مجموعه خود را به عنوان لیست بیمه به تأمین اجتماعی ارسال می کنند که این مسئله در آینده برای کارگران و زمان بازنشستگی مشکل ایجاد کرده و حق بسیاری از آنها را ضایع می کند.

   

  غلامی در پایان با انتقاد از امضاهایی که عملی نمی شود، گفت: اگر قرار است اعضای شورا در بحث مطالبات قانونی کارگران، اقدامات نمایشی و عملکردشان تنها به امضاء در حد رفع تکلیف ختم شود بهتر است برای امضای خود احترام قائل شده و نامه ای را امضاء نکنند. 

   

  شایان ذکر است در این جلسه مباحثی در خصوص لزوم تعیین تکلیف کارگران روزمزد، معوقات چند ساله کارگران، اهمیت به کارگیری بانوان در مناصب مدیریتی و بحران بیمه تأمین اجتماعی مطرح و بر رسیدگی عملیاتی به وضعیت معیشتی کارگران تأکید شد.

   

  راه شلمچه در آینده ای نزدیک برای واکاوی بیشتر وضعیت کارگران شهرداری و موضوعات چالش برانگیز مطرح شده در این گزارش، گزارشات میدانی را در دستور کار و مفصلاً به جزئیات پشت پرده وضعیت شهرداری و شرایط کارگران خواهد پرداخت.