اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۵۹۲۷ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
  سیدعلی کریمیان:

  بسیجیان می‌توانند مروج برتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باشند

  مشاور فرهنگی و امور کتابخوانی فرماندارویژه گنبد کاووس گفت: بسیجیان می توانند با پتانسیل و ظرفیتی که دارند مروج و ترویج کننده برتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور باشند.

  به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، به مناسبت روز دختر و میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و 18 تیر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان هفتمین گروه کتابخوانی به نام اولین شهیده زن انقلاب اسلامی"شهید طیبه صداقت" با همکاری پایگاه مقاومت ساجده مسجد پنج تن آل عبا (ع) حوزه حضرت زینب (س)در محل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس آغاز به کار کرد.
  سید علی کریمیان مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر و مشاور فرهنگی و امور کتابخوانی فرماندار ویژه گنبد کاووس در اولین نشست این گروه گفت: بنده امروز جا دارد از سرکار خانم انسیه خانی فرمانده محترم پایگاه ساجده و بسیجیان این پایگاه به خاطر حضورو تشکیل این گروه کتابخوانی تقدیر و تشکر نمایم.
  مشاورفرهنگی و امور کتابخوانی فرماندارویژه گنبد کاووس گفت: دوستان بسیجی بخصوص جوانان حتی کودکان و نوجوانان باید به امر کتابخوانی توجه ویژه داشته باشند زیرا مقام معظم رهبری امر کتابخوانی را یک واجب دینی دانسته اند و بر همین اساس باید بچه بسیجی ها در این امر الگو وپیش قدم باشند وسطح مطالعات وفرهنگ مطالعه رابین خود و جامعه ترویج نمایند.بنابراین دریک جمله می شود چنین گفت ،بسیجیان می توانند با پتانسیل و ظرفیتی که دارند مروج و ترویج کننده برتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور باشند.
  کریمیان در ادامه افزود: امروزه پاسخ هر شبهه ای را میتوان با مطالعه و رجوع به کتاب (قرآن،نهج البلاغه وسایر کتب) پیدا کرد وبسیجیان و بخصوص بانوان بسیجی باید برای رفع شبهات خانواده و جوانان جامعه به سلاح قوی مطالعه مسلح شوند.
  وی در خصوص تاثیر ونقش مطالعه بر حجاب در جامعه نیز گفت: امروز برای خیلی ها سوال است که چرا باید حجاب را رعایت کنیم ؟ پاسخ بدون مطالعه امکان ندارد! باید کتاب فلسفه حجاب شهید مطهری را خوانده باشی تا بدانی که حجاب حقی الهی است که نزد زن به ودیعه و امانت گذاشته شده.حق پدر و مادر و فرزند وشوهر نیست که بگوید من دوست دارم فرزندم همسرم و دخترم چنین بگردد/باید کتاب "اولین دانشگاه وآخرین پیامبر" شهید پاکنژاد را خوانده باشد تا بداند حضرت رقیه و سکینه(س) مهمترین سخنشان با سر بریده پدر چگونگی برداشته شدن حجاب از سرشان توسط یزیدیان بوده .باید قرآن را با معنی قرائت کرده باشی تا بفهمی چرا خداوند به پوشیدگی زن و بانوان اینقدر اهمیت داده. تاثیری که مطالعه و کتابخوانی در خصوص رعایت حجاب در جامعه دارد هیچ وسیله جبری ندارد. چون اکثر این بی حجابی ها از جهل است و اولین ابزار و مفیدترین راه مقابله با داشتن علم و دانش است واین علم و دانش حاصل مطالعه است که باید در جامعه ترویج شود.
  این فعال فرهنگی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این گروه کتابخوانی به نام و یاد" شهید طیبه صداقت" خطاب به حضار گفت: امروز گروهی در این انجمن وپایگاه بسیج راه اندازی شد که الگو و شاخص خوبی برای عفاف و حجاب است.باید امروز این نوید را هم بدهم که در روز ملی ادبیات کودک و نوجوان با همکاری بسیج جامعه پزشکی شهرستان گنبد کاووس کتاب این بانوی شهیده تحت عنوان "بانوی با صداقت" که بصورت شعر و رنگ آمیزی برای کودکان و نوجوانان تهیه شده بزودی منتشر خواهد شد. دراین کتاب به سرگذشت بانوی جوان ،شجاع و دلیری پرداخته شده که با حفظ حجاب در مقابل عمال و چماق بدستان سفاک پهلوی در حماسه 20 بهمن سال 1357 محله بهار شهدای گنبد کاووس نمونه زن با حجاب انقلابی را به رخ شاه دوستان کشید و با شهادت خود الگویی شد برای دختران و بانوان امروز جامعه، که می شود پای اهداف انقلاب وحجاب و شرافت خود ایستاد و سینه سپر کرد و شربت شهادت نوشید و تن به ذلت وظلم و جور نداد.
  وی در پایان گفت:حضرت زهرا(س)و حضرت معصومه(س) که این نشست امروز به مناسبت سالروز میلاد این بانوی کریمه برگزار گردیده بهترین الگو های ما بخصوص دختران و بانوان ما هستند که شهیده طیبه صداقت حاصل این الگو برداری است.
  گفتنی است به مناسبت روز دختر و اغاز به کار این گروه کتابخوانی به هریک از حاضرین در نشست یک جلد کتاب"عروج در نیزار"اثر سید علی کریمیان و محمد علی اندیشه خراسانی اهدا شد.

  اخبار مرتبط :