اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۵۹۳۱ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۵

  جنایتِ نجفی محصول عدم وجود نظارت استصوابی بود

  با نزدیک شدن به موعد انتخابات مجلس شورای اسلامی، طیف اصلاح طلب حملات خود به شورای نگهبان را آغاز کرده است.

  به گزارش راه شلمچه، «مرتضی مبلغ» رئیس ستاد انتخابات کشور در دولت اصلاحات در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: «روندی که امروز با عنوان نظارت استصوابی دنبال می‌شود، عملاً حق انتخاب مردم را به میزان وسیعی محدود کرده است، به این معنی که ابتدا شورا نامزدها را انتخاب می‌کند و در مرحله بعد مردم باید از بین نامزدهای تعیین‌شده توسط آنها دست به انتخاب بزنند».

  با نزدیک شدن به موعد انتخابات مجلس شورای اسلامی، طیف اصلاح طلب حملات خود به شورای نگهبان را آغاز کرده است.

  مرتضی مبلغ مدعی شده است که نظارت استصوابی، عملاً حق انتخاب مردم را به میزان وسیعی محدود کرده است.

  این ادعا در حالی است که در انتخابات شوراهای شهر، نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود ندارد. بر همین اساس شورای شهر پنجم تهران با 21 عضو اصلاح طلب بر سر کار آمد. این شورا «محمد علی نجفی» را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد. در همان مقطع نهادهای امنیتی با آگاهی از وضعیت نجفی در تذکری دلسوزانه تاکید کردند که وی شرایط لازم برای حضور در شهرداری تهران را ندارد، اما شورای شهر بدون توجه به این تذکر به موقع و دلسوزانه، نجفی را انتخاب کرد.

  در نهایت نجفی که به دلیل حواشی گسترده در زندگی شخصی‌اش به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی در شهرداری به جا نگذاشت، مدتی پس از کناره گیری از شهرداری، در اقدامی جنایتکارانه همسر دوم خود را با اسحله غیرمجاز به قتل رساند.

  اصلاح طلبان پس از این اتفاق، با اشاره به اینکه این جنایت آبروی اصلاحات را برد، تاکید کردند که اقدام شورای شهر خودسرانه و چشم بسته بوده است.

  جنایتِ نجفی تنها بخش کوچکی از نتایج فقدان نظارت شورای نگهبان در انتخابات شوراهای شهر است. متاسفانه شوراهای شهر در شهرهای مختلف حواشی بسیار زیادی داشته‌اند، از رسوایی اخلاقی تا فساد مالی و...

   
  منبع؛ مشرق
  اخبار مرتبط :