اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۶۰۰۴ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲

  سناریو های دولت برای تعیین قیمت نان / قیمت مرغ فردا نهایی می شود / لاستیک به اندازه کافی در انبارها وجود دارد

  معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صمت گفت: برای قیمت نان سه سناریو پیش‌بینی شده است.

  سناریو های دولت برای تعیین قیمت نان / قیمت مرغ فردا نهایی می شودبه گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عباس قبادی معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صمت  صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: ستاد تنظیم بازار در کلان کشور براساس مصوبه سران قوا تشکیل شده و به تایید مقام معظم رهبری رسیده است و مصوبات آن برای تمام دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.

  قبادی خاطرنشان کرد: در کل کشور مسؤولیت ستاد تنظیم بازار به استانداران واگذار شده و کار به صورت منظم در حال انجام است.

  معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان داشت: این دیدگاه ایجاد شده که ارز ۴۲۰۰ تومانی هرز می‌رود، این درحالی است که اگر قیمت کالا‌هایی که از این ارز استفاده شده مانند برنج و روغن را بررسی کنیم قیمت توزیع در بازار همان قیمت مصوب است.

  وی گفت: یکی از این کالاها، لاستیک است و به ندرت پیدا می‌شود که خارج از قیمت مصوب در یک واحد به مشتری عرضه شود، ما انباشت لاستیک در فروشگاه‌ها داریم و در مورد استان کردستان هم به همین صورت است.

  وی خاطرنشان کرد: لاستیک به اندازه کافی در انبار وجود دارد که به هر مقدار نیاز داشته باشیم به استان تزریق خواهیم کرد، ولی باید سهیمه فعلی جذب شود.

  قبادی اضافه کرد: برای برطرف‌کردن مشکل لاستیک کردستان، سهمیه استان‌های همجوار را به کردستان تزریق می‌کنیم اگرچه یکی از دغدغه‌های ما این است که واردکنندگان لاستیک می‌گویند ما لاستیک را وارد کرده‌ایم، ولی فروش نمی‌رود.

  وی خاطرنشان کرد: برای کاهش قیمت برنج ۱۱۲۱ نیز در ستاد تنظیم بازار کشور مصوبه‌ای برای کردستان خواهیم گرفت که با قیمت پایین‌تری به بازار توزیع شود.

  معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: قیمت قطعی مرغ فردا در ستاد تنظیم بازار کشور مصوب و ابلاغ می‌شود.

  وی اظهار کرد: در تامین و اختصاص شکر برای استان کردستان هیچ محدودیت و مشکلی نداریم و به هر میزان که استان نیاز داشته باشد تزریق خواهیم کرد.

  قبادی در ادامه گفت: نوع کشت و تلاش مجموعه متولی کشاورزی موجب شده گندم کردستان از نوع گندم‌های بسیار خوب کشور باشد و تلاش‌هایی صورت گرفته تا براساس زمان‌بندی تعیین‌شده وجه خرید تضمینی گندم به موقع پرداخت شود.

  وی اضافه کرد: برای قیمت نان سه سناریو پیش‌بینی شده است، یکی اینکه قیمت هر کیلو گندم زیر هزار تومان گندم باشد و قیمت نان هم نزدیک به قیمت آزاد شود، دوم اینکه آرد به صورت آزاد توزیع شود و نان نیز به صورت آزاد نیز عرضه گردد و سوم اینکه، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، افزایش ۲۵ درصدی قیمت نان مدنظر دولت است.

  وی اذعان داشت: در مورد گوشت منجمد با ارز نیمایی به هر اندازه نیاز باشد تزریق می‌کنیم، ولی به نظر من با توجه به اینکه استان کردستان تولیدکننده گوشت قرمز است تزریق گوشت منجمد برای این استان سم است.

  وی در بخش پایانی سخنانش گفت: قیمت ۱۰۰ نوع کالا در سامانه وجود دارد و اگر قیمت کالایی در استان کردستان مغایرت دارد، با اعلام استان، پیگیری خواهد شد.

  برچسب ها :قیمت مرغ گوشت