اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۶۱۰۵ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷

  مراسم گرامیداشت یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا/ فرمانده یگان‌های ویژه ناجا: استان فارس در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشته است

  مراسم گرامیداشت ۵۴ شهید یگان‌های ویژه ناجا/ فرمانده یگان‌های ویژه ناجا: استان فارس در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشته است

  دومین یادواره یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا و مراسم گرامیداشت ۵۴ شهید یگان‌های ویژه ناجای فارس در شیراز برگزار شد.

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، سردار کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در دومین یادواره یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا و مراسم گرامیداشت ۵۴ شهید یگان‌های ویژه ناجای فارس ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای یگان‌های ویژه ناجا در فارس اظهار کرد: اصل یگان‌های ویژه به لشکر ۲۸ روح الله برمی گردد که در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشتند و برای دفاع از کشور یک هزار و ۲۰۰ شهید و بیش از ۱۰ هزار آزاده و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

  سردار کرمی تصریح کرد: این مراسم بنا به وظیفه، به خانواده شهدا و خاطرات و آثار و سفارشات شهدا در قالب برنامه‌های فرهنگی برگزار و در اختیار جوانان قرار داده می‌شود.

  وی بیان کرد: این مراسم برای نخستین بار در شیراز برگزار می‌شود.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: در آبان ماه یادواره اصلی یک هزار و ۲۰۰ شهید در تهران برگزار می‌شود.

  سردار کرمی افزود: استان فارس در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای در لشکر ۱۹ فجر داشته و در ماموریت‌های سخت حضور داشته و هم اکنون نیز در قالب مدافعان حرم نقش بسزایی دارد و به همین دلیل نخستین دوره یادواره در شیراز برگزار شد.

  وی با بیان اینکه برای انجام کارهای بزرگ انسان های بزرگی نیاز است، ادامه داد: برای ایجاد تحول، توسعه و پیشرفت در هر جامعه نیاز است انسان های شجاع و خلاق نقش آفرینی کنند و مسئولیت را در جامعه به عهده بگیرند.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا اضافه کرد: کشور ایران شرایط سختی را پشت سر گذاشته و به عنوان یک کشور شیعی نقش برجسته ای را در منطقه برعهده دارد.

  وی بیان کرد: امام خمینی (ره) قبل از قیام علیه طاغوت، ابتدا انسان هایی را پرورش دادند و تحولی درونی در آن ها ایجاد کردند تا بتوانند این مسئولیت سنگین را به عهده بگیرند.

  سردار کرمی افزود: کسانی که آموزش دیده و با مفاهیم دینی آشنا باشند می توانند در جامعه و منطقه تحول، رشد و توسعه ایجاد کنند و چنین انسان هایی در برابر ستمگران ایستاده و انقلاب و تمدن اسلامی را پایه گذاری کرده و از آن دفاع می کنند.

  وی تصریح کرد: شکست رژیم طاغوت، اداره جنگ تحمیلی در ۸ سال دفاع مقدس و اداره کشور و مقابله با دشمنان کار ساده ای نیست و انسان هایی که در آن دوران پرورش یافتند در تمام مراحل پیروزی انقلاب از ارزش های انقلاب دفاع کردند و کشور ما به برکت تلاش ها و مجاهدت های آن ها در جهان و منطقه ایفای نقش می کند.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا  اضافه کرد: ما در کشوری زندگی می کنیم که شهدا چراغ راه ما هستند و از شهدا هم در زمان حیات و هم پس از شهادتشان از فیوضات معنوی آن ها استفاده می کنیم.

  سردار کرمی افزود: آنچه برای ما مهم است اینکه مجلس شهدا ، مجلس ترحیم نیست بلکه برای درس گرفتن و ادای وظیفه است.

  وی با بیان اینکه شهدا در شرایط سخت نترسیدند و جلودار شدند و تعداد زیادی از افراد را به حرکت در آوردند، اضافه کرد: هر کدام از شهدا درس هایی در زندگی خودشان دارند و ما باید عبرت ها را از آن ها فرا گرفته و در زندگی خود به آن ها عمل کنیم چرا که با کمک شهدا، انقلاب پیش رفته و درس گرفتن از شهدا ضروری است.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا  تصریح کرد: با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی قدرتمندانه به جلو می رود و امروز عمق دفاعی ما از مرزها جلوتر رفته و پیام آزادی بخش شهدا در آن سوی مرزها به گوش می رسد.

  سردار کرمی با بیان اینکه اگر بخواهیم انقلاب را به جلو ببریم باید از خودمان شروع کنیم افزود: آنچه موجب عزت ما می شود و شهدا برای ما باقی گذاشتند فرهنگ شهادت است.