اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۶۴۳۳ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴

  رئیس بسیج رسانه مازندران: نخستین یادواره شهدای رسانه کشور برگزار می‌شود

  رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران از برگزاری نخستین یادواره شهدای رسانه ای کشور در مازندران خبر داد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، بسیج به عنوان ستون فقرات انقلاب اسلامی، نیروی اجتماعی و  رسانه ای میان مردم و عامل اصلی در رفع مشکلات  از عوامل مؤثر بوده و و در این میان شناخت خود بسیج  از عوامل مؤثر دیگر در تغییرات اجتماعی است که یکی از اثرگذارترین آنها بسیج رسانه است.

  در حوزه رسانه باید مسائل مهم جامعه مورد بررسی قرار گیرد که این موفقیت نیز به افکار سنجی و نظر خواهی کردن از مردم برمی‌گردد در فضای رسانه‌ای کار باید با جدیت پیگیری و دنبال شود که بسیج رسانه می تواند در این زمینه با فعالیت توسعه محور و تاثیرگذار مسائل را  مدنظر قرار داده و در راستای اطلاع‌ رسانی گام بردارد. 

  مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه کربلای مازندران در آستانه هفته خبرنگار میهمان دفتر تسنیم مازندران بوده است و در این گفت‌وگوی صمیمی اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه ماهیتی انقلابی، فرهنگی ورسانه ای دارد و با هدف ترویج رهنمودهای حضرت امام (ره) و اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند.

  عبدالمهدی حق شناس با بیان اینکه ایجاد وحدت میان فعالان رسانه ای با جذب حداکثری از اهداف سازمان بسیج رسانه است، افزود: 12 جامعه هدف  داریم که مهم‌ترین جامعه هدف رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها، فعالان رسانه ای، فعالان فضای مجازی، کیوسک مطبوعاتی چاپ تکثیر و نشر اخبار، تحصیل کنندگان رسانه و افرادی که دربحث فروش و انتقال رسانه فعال هستند.

  مراسم سی‌وهشتمین یادواره شهدای روستای نسن نور برگزار می‌شود7 اجلاسیه یادواره شهدا در استان بوشهر برگزار می‌شودسومین یادواره شهدای کارگر استان کرمان به روایت تصویر

  وی با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: بسیج به عنوان بخش بزرگ و اثرگذار در  جامعه قادر است نقش مهمی را در چرخه  تولید داشته باشد  برای مثال نقش بسیج در همکاری با دولت یکی از برجسته ترین نقش‌های اجتماعی بسیج محسوب می‌شود که می‌تواند در برگیرنده موضوعات مختلف باشد. 

  رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران ادامه داد: بسیج منشأ خدمات ارزشمندی در کشور بوده و و از رسانه‌ها انتظار می‌رود تا در انعکاس مطلوب عملکرد بسیج به آحاد جامعه تلاش کنند.

  حق شناس گفت: 545 عضو بسیجی در سازمان ثبت شدند که از این  تعداد 60 درصد را خواهران تشکیل داده و  تعداد 300 نفر اعضا نیز عضو فعال هستند. تیم‌های اندیشه ورز در راستای تقویت فعالیت‌ها و ارائه راهکارهای مناسب در بسیج رسانه تشکیل شد و به همت و کمک فرمانده سپاه کربلای مازندران و جانشین ، 22 کانون در  22 هرستان ایجاد شد که بر اساس نیازمندی‌های خبرنگاران فعالیت می‌کنند.

  مسئول بسیج رسانه مازندران گفت: در شش ماه گذشته 35 عنوان و 120 برنامه اجرا شد که غبارروبی گلزار شهدا،سرکشی به خانواده شهدا، دیدار با خانواده شهدای رسانه، دیدار با پیشکسوتان رسانه، دیدار با خانواده‌های متوفی از وظایف عادی سازمان بسیج رسانه است که همایش رسانه در گذر انقلاب نیز بهمن ماه سال گذشته اجرا شد.

  حق شناس بیان کرد: دیدار با فرماندهی سپاه کربلا،دیدار با ائمه جماعات، دیدار بانماینده ولی فقیه درسپاه دیدار با خانواده شهدا، متوفیان و پیشکسوتان رسانه، تجلیل از فعالان اصحاب رسانه بسیجی برخی از فعالیت‌های بسیج رسانه در هفته خبرنگاران است.

  وی گفت: اواخر مرداد نخستین یادواره شهدای عرصه رسانه کشور با محوریت شهید هادی باغبانی نخستین شهید مدافع حرم استان و مستندساز به میزبانی مازندران و شهرستان بابلسر برگزار می‌شود.

  حق شناس با اشاره به اهمیت سواد رسانه ای گفت: تابستان امسال دستورالعمل این امر آماده و به رده‌های زیرمجوعه اعلام می‌شود که در  هرحوزه مقاومت سه نفر فعال رسانه ای را معرفی و سوادرسانه ای آموزش داده و این مربیان در پایگاه‌های خود این آموزش‌ها را انتقال می‌دهند. همچنین هرمسجد یک خبرنگار در دستور فعالیت بسیج رسانه است تا در تراز انقلاب فعالیت کنند.

  وی با بیان اینکه رسانه‌های انقلابی باید با افزایش بصیرت و آگاهی و ایجاد امید در جامعه  دستاوردهای انقلاب را به درستی تبیین کنند، گفت:  رسانه‌ها نقش مهمی در اجرا و انعکاس اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب دارند که باید با همکاری و تعامل بیشتر میان تمام اقشار جامعه، جهت اجرایی شدن فرمایشات ایشان گام برداریم.

  مصاحبه از حسین قربانی و قدسیه السادات شعبانپور