کد خبر ۱۳۰۱۷۸ ۱۰۲ بازدید انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۷

بیانیه جامعه اسلامی فرهنگیان کشور برای چهل‌سالگی انقلاب اسلامی

جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و بیعت با رهبر فرزانه انقلاب و با اعلام حضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن چهل‌سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی را جشن خواهد گرفت.

 

به گزارش راه شلمچه، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران جامعه اسلامی فرهنگیان کشور بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور روزهایی است که اقشار مختلف ملت بزرگ ایران یکپارچه و متحد با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحت زعامت حضرت امام خمینی(ره) با خاتمه دادن به رژیم سلطنتی و تشکیل یک حکومت مردمی که صبغه اسلامی داشته باشد را تجربه کردند.

پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 از صفحات زرین و افتخارآمیز ملت مسلمان ایران است که با تمسک به حبل الله، پرچم آزادی و حریت را به اهتزاز در آورند و برای ملت های مظلوم و ستمدیده سرمشق و الگو شدند.

امت اسلامی علی رغم همه سختی‌ها توانستند در طول 40 سال گذشته موانع را از میان بردارند و در عرصه‌های مختلف ظرفیت و توانایی خود را به جهانیان معرفی کنند و نمونه استقامت و ایثار و از خودگذشتگی در راه آرمان‌های والای انسانی و اسلامی شناخته شوند و محور اصلی تحول در منطقه و جهان باشند.

چنین ملتی برای رسیدن به اهداف بزرگ تکلیف سنگینی بر دوش دارد. لازم است با تاکید بر معنویات و ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از اندیشه های امام راحل(ره) و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) برای تبدیل سیاست ها و اولویت ها به طرح و برنامه‌های قابل اجرا گام بردارند تا از این رهگذر به استقلال برسند و حربه ها و تهدید‌های دشمنان در اراده آنها تزلزلی ایجاد نکند و با صلابت و قدرت راه‌های پرنشیب و فراز را پشت سر بگذارد.

آری! ملتی که برای استقلال در برابر قدرت‌ها ایستاده و فرزندان خود را در این راه تقدیم کرده و انواع مختلف تحریم‌ها را تحمل کرده است و در این مقطع خاص متولیان نظام تعلیم و تربیت کشور می‌بایست بیش از پیش در خنثی کردن اهداف استکبار جهانی قدم بردارند و رسالت خویش را انجام دهند و به فرهنگ کشور توجه ویژه داشته و به نوبه خود در رشد و تعالی کشور سهیم شوند.

ما اعضای جامعه اسلامی فرهنگیان با تجدید پیمان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تجدید بیعت با رهبر فرزانه انقلاب و حضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن با شهدای انقلاب اسلامی عهد می بندیم و به اندازه‌ی وسع و توان خویش در راستای گسترش فرهنگ غنی اسلامی برای استقلال کشور عزیزمان ایران تلاش و از این طریق پاسدار حرمت خون آن عزیزان باشیم.