کد خبر ۱۳۳۸۳۸ ۱۰۹ بازدید انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲

پیشنهاد نفتی‌ای که دولتی‌ها از آن استقبال نکردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اواخر مردادماه سال۹۰ در دیدار با فعالان اقتصادی خاطره‌ای با مضمون پیشنهاد نفتی‌شان خطاب مسئولین چند سال قبل دولتی بیان کردند که آن را می‌خوانید.

پیشنهاد نفتی‌ای که دولتی‌ها از آن استقبال نکردندبه گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت اللّه خامنه‌ای، در اواخر مردادماه سال۹۰ در دیدار با فعالان اقتصادی خاطره‌ای با مضمون پیشنهاد نفتی‌شان خطاب مسئولین چند سال قبل دولتی بیان کردند که در ادامه آن را می‌خوانید.

من چند سال قبل از این گفتم - البته آن وقت مسئولین دولتی از این حرف هیچ استقبال نکردند - ما باید به جایی برسیم که اگر یک روزی به خاطر قضایای سیاسی، اقتضائات سیاسی، یا اقتضائات اقتصادی در دنیا، اراده کردیم که صادرات خودمان را مثلاً برای مدت پانزده روز یا یک ماه متوقف کنیم، بتوانیم. شما ببینید این کار چه قدرت عظیمی را برای یک کشور تولید کننده‌ی نفت به وجود می‌آورد که یک وقت اگر اراده کرد، بگوید آقا من از امروز تا بیست روز نفت صادر نمیکنم. ببینید چه حادثه‌ای در دنیا به وجود می‌آید. امروز ما نمیتوانیم این کار را بکنیم، چون به این درآمد احتیاج داریم. اگر یک روزی اقتصاد کشور از درآمد نفت و صادرات نفت بریده شود، این توان را ملت ایران و نظام اسلامی در ایران به دست خواهد آورد؛ که تأثیرگذاری‌اش در دنیا فوق‌العاده است. ما باید به اینجا برسیم.

بیانات در دیدار فعالان اقتصادی کشور ۱۳۹۰/۵/۲۶